Liga Mistrzów: nie tylko Bayern w 1/8 finału. Juventus też jest pewny awansu

2021-11-03, 08:50

Piłkarze Juventusu . Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

We wtorkowy wieczór poznaliśmy dwie pierwsze drużyny pewne awansu do 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Oprócz Bayernu Monachium, czwarte zwycięstwo w czwartym meczu w rozgrywkach zanotował Juventus. Turyńczycy zapewnili sobie wyjście z grupy H.

• Juventus pewnie ograł u siebie Zenit Sankt Petersburg 4:2
  • "Stara Dama" jest już pewna gry w 1/8 finału, jednak w dwóch poprzednich edycjach LM zatrzymywała się właśnie na tym etapie

Monachijczycy w czwartej kolejce pokonali u siebie Benfikę (5:2), a hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski. Bayern ma w dorobku 12 punktów i prowadzi w tabeli grupy F. O osiem "oczek" wyprzedza zajmujących trzecie miejsce Portugalczyków.

Liga Mistrzów: Robert Lewandowski uczcił jubileusz hat-trickiem. A mogło być jeszcze lepiej

W LM grają lepiej

Na dwie kolejki przed końcem pewny awansu do 1/8 finału może być też klub Wojciecha Szczęsnego. Juventus słabo radzi sobie w Serie A, jednak w LM gra dużo lepiej. "Stara Dama" odniosła we wtorek czwarte zwycięstwo w czwartym meczu grupy H.

Tym razem turyńczycy pokonali u siebie Zenit Sankt Petersburg 4:2. Bohaterem ekipy prowadzonej przez Massimiliano Allegriego był Paulo Dybala, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę przy golu Alvaro Moraty. Jednego gola zdobył też Federico Chiesa.

Bonucci zaskoczył Szczęsnego

Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki dwukrotnie. Rywale pokonali go jednak tylko raz, gdyż w 26. minucie do własnej siatki trafił Leonardo Bonucci. Doświadczony stoper chciał wybić piłkę, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że przelobował Polaka.

Już w drugiej minucie doliczonego czasu gry w drugiej połowie goście zdobyli drugiego gola. Daniele Rugani za krótko wybił piłkę, z czego skorzystał Serdar Azmoun.

Piotr Kowalczuk o komentarzach włoskich mediów po meczach Juventusu i Atalanty w Lidze Mistrzów (IAR) 1:18
+

Mimo straty dwóch goli, Juventus pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i przypieczętował awans do 1/8 finału LM.

1/8 finału znów będzie pechowa?

W dwóch poprzednich edycjach prestiżowych rozgrywek "Stara Dama" odpadała właśnie na tym etapie. Lepsze okazywały się teoretycznie niżej notowane Olympique Lyon i FC Porto.

Jak będzie tym razem? Turyńczycy muszą utrzymać pierwsze miejsce w grupie H, by zapewnić sobie teoretycznie łatwiejszego rywala. Po czterech meczach Juventus ma 12 punktów, a broniąca trofeum Chelsea - 9. Londyńczykom podejmą jednak jeszcze "bianconerich" na własnym boisku.

Maciej Jastrzębski opowiada o rosyjskich reakcjach na porażkę Zenitu (IAR) 0:46