Liga Europy: Vardy spudłował z karnego, Legia odetchnęła po meczu Leicester - Spartak TABELA

2021-11-04, 22:57

Jamie Vardy nie wykorzystał rzutu karnego w meczu ze Spartakiem. Foto: Reuters/Forum

Leicester City zremisował w meczu Ligi Europy ze Spartakiem Moskwa 1:1. "Lisy" miały szansę na zgarnięcie kompletu punktów, jednak w 75. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jamie Vardy.

• Wynik tego meczu jest korzystny dla piłkarzy Legii Warszawa, którzy wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C
  • Obie drużyny zagrają jeszcze z Legią w fazie grupowej

Liga Europy: Arkadiusz Milik z golem, ale bez zwycięstwa. Marsylia remisuje z Lazio

Dla obu drużyn było to kluczowe spotkanie, bowiem potencjalny komplet punktów pozwoliłby na wyprzedzenie Legii w tabeli grupy C. Z kolei remis z pewnością ucieszyłby "Wojskowych", bowiem taki rezultat pozwoliłby im zachować pozycję wicelidera.

Od początku podopieczni Brendana Rodgersa starali się przejąć inicjatywę i regularnie szukali rozwiązania, by zagrozić bramce Aleksandra Selikhowa. W 18. minucie mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Boubakary Soumare. Piłka trafiła jednak w spojenie słupka z poprzeczką. Była to najgroźniejsza sytuacja pierwszej części spotkania, w której "Lisom" zabrakło tempa i kreatywności.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla drużyny z Moskwy. W 51. minucie piłka trafiła pod nogi Michaiła Ignatowa, który posłał precyzyjne dośrodkowanie w kierunku niepilnowanego Victora Mosesa. Nigeryjczyk głową skierował piłkę do bramki bezradnego Schmeichela.

W 58. minucie "Lisy" miały rzut rożny. Dośrodkowanie zostało przedłużone przez Ayoze Pereza i dotarło do Daniela Amarteya, który dopełnił formalności i wpakował piłkę do siatki. Na King Power Stadium było już 1:1.

W 64. minucie mogło dojść do przypadkowej bramki dla gospodarzy. Youri Tielemans próbował zacentrować piłkę w pole karne, lecz wyszedł z tego groźny strzał. Czujność zachował jednak Selikhow, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Dziesięć minut później Moses faulował w polu karnym Lookmana, a arbiter wskazał na "wapno". Do piłki podszedł jamie Vardy, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. Anglik skierował strzał w prawą stronę bramki, jednak jego intencje perfekcyjnie odczytał Selikhow, który obronił strzał.

Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym bardziej piłkarze Spartaka cofali się w kierunku swojego pola karnego w celu utrzymania rezultatu. Taka taktyka opłaciła się, bowiem udało im się utrzymać wynik remisowy.

Podział punktów jest dobrą wiadomością dla Legii Warszawa. Oznacza on bowiem, że "Wojskowi" utrzymają drugie miejsce w grupie C. Podopiecznych Marka Gołębiewskiego czeka jeszcze wyjazdowy mecz z Leicester (24 listopada) i domowy ze Spartakiem (9 grudnia).

Leicester 1:1 Spartak Moskwa

Bramki: dla Leicester - Daniel Amartey (58); dla Spartaka - Victor Moses (51).

Sędzia: Halil Umut Meler (Turcja).