Pekin 2022: Adam Małysz optymistą przed startem walki o medale. "Ekscytacja przed konkursem narasta"

2022-02-04, 16:31

Pekin 2022: Adam Małysz optymistą przed startem walki o medale. "Ekscytacja przed konkursem narasta"
Adam Małysz uważa, że forma skoczków przed konkursami igrzysk olimpijskich w Pekinie poszła w górę. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Adam Małysz przyznał, że dobre treningowe skoki wpłynęły na pewność siebie Kamila Stocha. Były polski skoczek jest optymistą przed niedzielnym konkursem na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. 

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie będą nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Pierwszy trening przed igrzyskami przyniósł mieszane skoki Biało-Czerwonych. Najlepiej wypadł Kamil Stoch, który w pierwszej sesji treningowej oddał najdłuższy skok (nieoficjalny rekord skoczni w Zhangjiakou), który zajął drugie miejsce. Wygrał Austriak Manuel Fettner. W czołówce znalazł się także Piotr Żyła, który był siódmy. Odległości pozostałych podopiecznych Michala Doleżala nie były już tak efektowne. 

W drugim piątkowym treningu na skoczni normalnej (HS106) w Zhangjiakou najdalej wylądował Słoweniec Peter Prevc - 103 metry. Z Polaków najlepszy rezultat uzyskał Piotr Żyła (100 m). Kamil Stoch, który wygrał pierwszy trening, więcej nie pojawił się na belce. 

Podbudowany formą Polaków był Adam Małysz. Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, który nie poleciał z drużyną do Pekinu, w rozmowie z "Interią" ocenił formę Biało-Czerwonych.

- Treningowe skoki Kamila zbudowały w nim pewność. Mógł dziś nawet odpuścić dwie serie, a to sygnał, że niczego nie potrzebuje poprawiać. U mnie ekscytacja przed niedzielnym konkursem narasta, jestem optymistą. Wynika to nie tylko z formy Kamila, ale także Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Gdyby wyciągać wnioski z olimpijskich treningów, hierarchia wygląda trochę inaczej niż w Pucharze Świata. Dla nas to oczywiście dobra wiadomość, bo dotąd zima była daleka od oczekiwań - powiedział.

- Kamil lepiej niż ktokolwiek inny wie jak reagować na stres takiej imprezy. Spójrzmy: dwa niedzielne skoki mogą dać zawodnikowi miejsce w historii. Trzeba mieć wielką formę, lub olbrzymie doświadczenie, by mierzyć się z taką presją - dodał były świetny skoczek.

Reprezentację Polski w skokach na igrzyskach w Pekinie tworzą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Paweł Wąsek. 


Posłuchaj

Dawid Kubacki podsumowuje swoje skoki treningowe (IAR) 0:32
+
Dodaj do playlisty

 

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie potrwają w dniach 4-20 lutego 2022 roku.

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PEKIN 2022: SKOKI NARCIARSKIE

5 lutego 2022

7:20 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni normalnej – kwalifikacje
11:45 – skoki narciarskie, kobiety indywidualnie na skoczni normalnej – finał

6 lutego 2022

12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni normalnej – finał

7 lutego 2022

12:45 – skoki narciarskie, mikst na skoczni normalnej – finał

11 lutego 2022

12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni dużej – kwalifikacje

12 lutego 2022

12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni dużej – finał

14 lutego 2022

12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni drużynowo na skoczni dużej – finał

***

W Pekinie jest dziewięciu wysłanników Polskiego Radia: dziennikarze i jeden inżynier dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafał Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny. Polskie Radio wspiera też korespondent Tomasz Sajewicz. Jako jedyny nadawca mamy możliwość relacji także spoza stref zamkniętych, mając jako jedyne polskie medium stałego korespondenta w ChRL.

Polskie Radio w stolicy Chin uruchomiło własne studio nadawcze, a reporterzy będą mogli komentować rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich.

Planowanych jest ponad sto godzin transmisji i relacji, które wyemitowane zostaną na antenach: Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24. Audycje nawiązujące do zmagań w Pekinie pojawią się również w Polskim Radiu Kierowców i Polskim Radiu Dzieciom. Powstanie również specjalny olimpijski serwis internetowy Portalu Polskiego Radia.

Czytaj także: 

Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu OlimpijskiegoPolskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Polecane

Wróć do strony głównej