more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022. Szkocja - Ukraina meczem o podwójną stawkę? FIFA i UEFA wpadły na pomysł

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 09:23
Według szkockiej prasy FIFA i UEFA poważnie rozważają pomysł, by wynik meczu piłkarskiej Ligi Narodów Szkocja - Ukraina zatwierdzić jako rezultat półfinału baraży do MŚ Katar 2022. Jego zwycięzca w finale zmierzy się z Walią. 
Według szkockiego portalu Scottish Sun Sport FIFA i UEFA planują, by wynik meczu Ligi Narodów Szkocja - Ukraina uznać jako rezultat półfinału baraży do MŚ Katar 2022
Według szkockiego portalu "Scottish Sun Sport" FIFA i UEFA planują, by wynik meczu Ligi Narodów Szkocja - Ukraina uznać jako rezultat półfinału baraży do MŚ Katar 2022 Foto: Shutterstock.com/fifg/Twitter/Scottish Sun Sport/@scotsunsport

Liga Narodów. Mecz Szkocja - Ukraina jako wynik baraży do MŚ Katar 2022?

Spotkanie w ramach grupy E Ligi Narodów zaplanowane jest na 7 czerwca na Hampden Park w Glasgow. Wtedy drużyna Szkocji podejmie Ukrainę. Dotychczas oba zespoły nie zdołały jednak rozegrać meczu pierwszej ścieżki baraży o awans do MŚ Katar 2022. Pojedynek został przełożony na inny termin z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę [wojna trwa od 24 lutego]. 

Jak informuje portal  "The Scottish Sun Sport" pojawił się pomysł FIFA i UEFA, by wynik meczu Ligi Narodów Szkocja - Ukraina zatwierdzić jako rezultat... baraży do MŚ Katar 2022. To oczywiście jedna z koncepcji, jakie są dyskutowane między szefami obu federacji i żadna oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. W finale walki o katarski mundial na zwycięzcę rywalizacji Szkocja - Ukraina czeka już reprezentacja Walii. 

Reprezentacja Polski w grupie C piłkarskich MŚ Katar 2022

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 


Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

Losowane MŚ Katar 2022 komentowali dziennikarze PolskiegoRadia24.pl Paweł Majewski i Bartosz Goluch: 

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także