Ekstraklasa: Legia przegrywa na Łazienkowskiej. Piast Gliwice w pogoni za Lechią

2022-04-18, 21:58

Legia nie była w stanie wyrównać stanu meczu. Foto: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa przegrała u siebie z Piastem Gliwice 0:1 w meczu 29. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Damian Kądzior. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do gry wrócił Bartosz Kapustka.

Pierwsze minuty przebiegły pod znakiem dominacji piłkarzy Legii Warszawa. Nie przełożyła się ona jednak na bramki. Znacznie lepszą skutecznością popisali się zawodnicy Piasta, choć odbyło się to przy pomocy defensorów mistrza Polski. W 43. minucie po błędzie Lindsay'a Rose i Mateusza Wieteski piłka trafiła pod nogi Damiana Kądziora, który pewnie wpakował ją do bramki.

W drugiej połowie "Wojskowi" próbowali odrobić straty. W 61. minucie Josue posłał piłkę do Tomasa Pekharta, a ten uderzył na bramkę. Futbolówka po drodze skozłowała i trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Kristopher Vida oddał groźny strzał, jednak świetną paradą popisał się Richard Strebinger. Gliwiczanie chcieli podwyższyć prowadzenie. Ariel Mosór otrzymał podanie od Kądziora i minimalnie chybił.

W 73. minucie na placu gry pojawił się Bartosz Kapustka. 25-latek pauzował 9 miesięcy po tym, jak w lipcu zeszłego roku zerwał więzadło krzyżowe przednie. Kilka minut później dużą szansę na wyrównanie wyniku miał Artur Jędrzejczyk, który uderzał głową po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego. Jego strzał nieznacznie minął jednak słupek bramki Piasta.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości. Dla podopiecznych Waldemara Fornalika było to ważne zwycięstwo w kontekście walki o europejskie puchary. Gliwiczanie znajdują się obecnie na piątej lokacie w tabeli Ekstraklasy i do czwartej Lechii Gdańsk tracą 5 punktów.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Damian Kądzior (43)

Żółta kartka - Piast Gliwice: Constantin Reiner

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 16 360

Legia Warszawa: Richard Strebinger - Artur Jędrzejczyk, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Joel Abu Hanna (60. Yuri Ribeiro) - Maciej Rosołek, Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (73. Ernest Muci), Josue, Benjamin Verbic (73. Bartosz Kapustka) - Tomas Pekhart (80. Szymon Włodarczyk)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Jakub Holubek - Constantin Reiner, Michał Chrapek, Damian Kądzior (90. Arkadiusz Pyrka), Kristopher Vida (80. Michał Kaput) - Kamil Wilczek (80. Alberto Toril)