more_horiz
Wiadomości

Hokej: Robert Kalaber pozostanie selekcjonerem. "Przyszłość trenera rozstrzygnięta"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 12:04
Robert Kalaber pozostanie trenerem polskich hokeistów w kolejnych dwóch sezonach – potwierdził prezes PZHL Mirosław Minkina. Dotychczasowa umowa szkoleniowca wygasa w czerwcu.
Robert Kalaber pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski w hokeju
Robert Kalaber pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski w hokeju Foto: Forum/Arkadiusz Lawrywianiec

Wiosną prowadzeni przez słowackiego selekcjonera Biało-Czerwoni wywalczyli awans na zaplecze elity, wygrywając w Tychach mistrzostwa świata Dywizji 1B. W decydującym meczu pokonali Japonię 2:0.

Wcześniej pod kierunkiem Kalabera Polacy dobrze wypadli w finałowym turnieju kwalifikacji olimpijskich, gdzie niespodziewanie pokonali Białoruś 1:0, oraz w towarzyskich turniejach w Tallinnie i Bytomiu.

Robert Kalaber zostaje na stanowisku 

Pracujący od 2014 roku w ekstraligowym JKH GKS Jastrzębie Kalaber selekcjonerem został w czerwcu 2020 r. Podpisał dwuletnią umowę, zastąpił Tomasza Valtonena, którego kontrakt nie został przedłużony.

- Przyszłość trenera już się rozstrzygnęła. Zostaje z nami na dwa kolejne lata. Umowa zostanie podpisana w najbliższym czasie, jest praktycznie gotowa, do dopracowania zostały pewne aneksy – powiedział Minkina.

Kwestie obsady stanowisk trenerów wszystkich kadr będą przedmiotem obrad piątkowego zarządu PZHL. Wtedy powinny zostać podjęte stosowne decyzje.

Na przełomie kwietnia i maja 2023 roku Polacy zagrają w MŚ Dywizji 1A w angielskim Nottingham. Ich rywalami będą spadkowicze z elity zespoły Włoch i Wielkiej Brytanii oraz Korea Południowa, Litwa i Rumunia.

- Absolutne minimum to utrzymanie się, ale oczywiście po cichu liczymy na sprawienie niespodzianki. Okres przygotowawczy jest bardzo dobrze przemyślany. W listopadzie kadra weźmie udział w bałtyckim turnieju w Kownie, miesiąc później chcemy zorganizować mocno obsadzone zawody na otwarcie lodowiska w Sosnowcu. W lutym reprezentacja pojedzie na turniej do angielskiego Sheffield, bo trzeba grać z silnymi rywalami, by jak najlepiej przygotować się do mistrzostw. Na nich może się zdarzyć wszystko – stwierdził prezes.

Nowa spółka zorganizuje rozgrywki ligowe 

Potwierdził, że w nowym sezonie rozgrywki ekstraligi poprowadzi spółka Polish Ice Hockey Events Department. Od 2013 roku zajmowała się tym Polska Hokej Liga, też zorganizowana w postaci związkowej spółki. "PIHED – przy akceptacji Ministerstwa Sportu i Turystyki - ma na głowie organizację wszystkich imprez, stąd słowo 'event' w nazwie. Przeprowadziła już tegoroczne MŚ Dywizji 1B kobiet i mężczyzn” – wyjaśnił Minkina.

Nie ukrywał, że związek cały czas zmaga się z bagażem starych długów, sięgających ok. 18 mln złotych.

- Od czterech lat mamy bieżącą stabilizację, ciągnie się za nami przeszłość. Nie uciekamy od niej, chcemy długi jak najszybciej spłacić. Myślę, że krok po kroku zbliżamy się do momentu, by związek wróci do właściwej mu pozycji, czyli odzyskał płynność i odblokowane konta – zakończył Minkina, kierujący federacją od 27 listopada 2018 roku.

Podczas zjazdu wyborczego we wrześniu 2021 r. poinformowano, że dług najszybciej wzrósł w latach 2016–2017, z 9 mln złotych do 16 mln złotych. W lutym 2018 r., z posady szefa PZHL zrezygnował Dawid Chwałka.

Powodem była trudna sytuacja finansowa federacji, m.in. chodziło o źle wydatkowaną dotację w wysokości ok. 6 mln złotych z ministerstwa sportu.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem