Puchar Polski: rasistowski skandal. Sandecja nie dokończyła gry przez zachowanie kibiców Śląska

2022-11-10, 07:22

Zawodnik Sandecji Nowy Sącz Elhadji Maissa Fall (L) i Erik Exposito (P) ze Śląska Wrocław podczas meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski,. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Skandalem zakończył się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Sandecją Nowy Sącz i Śląskiem Wrocław. Rozgrywane w Niepołomicach spotkanie zostało przerwane w trakcie konkursu rzutów karnych ze względu na rasistowskie zachowanie kibiców Śląska wobec piłkarza Sandecji.

• Po 120 minutach mecz zakończył się wynikiem 2:2, jednak nie poznaliśmy rozstrzygnięcia w rzutach karnych
  • Decyzję w sprawie wyniku podejmie Wydział Dyscypliny PZPN

Po 90 minutach gry był remis 1:1. W dogrywce najpierw gola strzelili wrocławianie, a w 5. minucie doliczonego czasu gry to gospodarze wyrównali.

O losach awansu miały przesądzić rzuty karne. Pod dwóch seriach Śląsk prowadził 2-1. Wówczas "jedenastkę" wykonywał zawodnik Sandecji Elhadji Maissa Fall, w którego kierunku kibice Śląska siedzący za bramką zaczęli wykrzykiwać rasistowskie okrzyki. Fall nie wykorzystał karnego, trafił piłką w słupek, ale jego koledzy w geście solidarności opuścili boisko i udali się do szatni.

Po kilku minutach oczekiwania sędzia Sebastian Jarzębak odgwizdał koniec rywalizacji.

- Spotkanie jest niedokończone. Opiszemy całą sytuację, a decyzję w sprawie wyniku podejmie Wydział Dyscypliny PZPN – powiedział PAP arbiter tego spotkania.

Mecz rozegrano na Stadionie Miejskim w Niepołomicach, gdyż obiekt w Nowym Sączu jest w trakcie budowy.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski: Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław 2:2 (1:1, 0:1). Mecz niedokończony.

Bramki: 0:1 John Yeboah (23), 1:1 Łukasz Kosakiewicz (64), 1:2 Caye Quintana (117-karny), 2:2 Łukasz Kosakiewicz (120+5).

Żółta kartka – Sandecja Nowy Sącz: Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall, Ivan Nekić, Łukasz Kosakiewicz, Jakub Iskra, Dawid Szufryn; Śląsk Wrocław: Leiva, Denis Jastrzembski.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 384.