more_horiz
Wiadomości

Kolejny trener traci pracę po mundialu. Gustavo Alfaro uzupełnia pechową trzynastkę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 15:43
Gustavo Alfaro zrezygnował ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Ekwadoru. To 13. trener, który po udziale w mistrzostwach światach w Katarze pożegnał się z pracą.
Gustavo Alfaro nie jest już selekcjonerem reprezentacji Ekwadoru
Gustavo Alfaro nie jest już selekcjonerem reprezentacji EkwadoruFoto: PAP/EPA/Abedin Taherkenareh

"Ekwadorska Federacja Piłkarska jest dumna, dziękuje i gratuluje wspaniałego procesu kwalifikacyjnego Mistrzostw Świata w Katarze 2022 oraz ważnego udziału naszych zawodników i sztabu trenerskiego w ostatnim mundialu. Po drugie, informujemy, że po kilku miesiącach rozmów między federacją a Gustavo Alfaro, strony zdecydowały się na swobodę oceny i rozpoczęcie poszukiwań nowych opcji dla dobra i rozwoju naszych interesów" - czytamy w komunikacie ekwadorskiej federacji.

Alfaro był selekcjonerem Ekwadorczyków od sierpnia 2020 roku. Pod wodzą Argentyńczyka kadra "El Tri" rozegrała 35 meczów, z których 12 wygrała, 14 zremisowała i przegrała tylko 9. 

Na MŚ w Katarze Ekwador do końca liczył się w walce o wyjście z grupy. Po udanym początku, na który złożyły się zwycięstwo z gospodarzami turnieju (2:0) oraz remis z Holandią (1:1), w decydującym spotkaniu ekipa z Ameryki Południowej przegrała z Senegalem 1:2  i pożegnała się z turniejem.

60-letni Argentyńczyk jest 13. trenerem reprezentacji, biorącej udział w mundialu, który po turnieju zakończył pracę z kadrą. Wcześniej ze stanowiskiem pożegnali się Czesław Michniewicz (Polska), Carlos Queiroz (Iran), Roberto Martinez (Belgia), Gerardo Martino (Meksyk), Diego Alonso (Urugwaj), Otto Addo (Ghana), Paulo Bento (Korea Południowa), Luis Enrique (Hiszpania), Tite (Brazylia), Louis van Gaal (Holandia), Fernando Santos (Portugalia) i Felix Sánchez (Katar).

Czytaj także:

Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

bg

Zobacz także

Zobacz także