more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Turcji. Katar wysłał pierwsze kontenery na pomoc ofiarom kataklizmu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 10:25
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Katar wysłał pierwsze kontenery na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię. W trakcie mistrzostw świata w piłce nożnej kontenery służyły jako kabiny mieszkalne dla kibiców.
Katar wysłał pierwsze 350, z zadeklarowanych 10 tysięcy kontenerów w postaci kabin mieszkalnych na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii
Katar wysłał pierwsze 350, z zadeklarowanych 10 tysięcy kontenerów w postaci kabin mieszkalnych na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i SyriiFoto: Shutterstock.com/Fitria Ramli

Trzęsienie sprzed tygodnia było najgorszym w nowoczesnej historii Turcji. W całym kraju zginęło ponad 35 tysięcy osób. Po syryjskiej stronie liczba ofiar wynosi obecnie niemal 6 tysięcy, ale przypuszcza się, że jest ona mocno zaniżona, bo do wielu miejsc pomoc wciąż nie dotarła.

Katar wysłał kontenery dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji

Do Turcji wysłano już pierwsze 350, z zadeklarowanych 10 tysięcy kontenerów.

Podczas katarskiego mundialu fani, którzy przybyli oglądać mecze mogli nocować w specjalnych kontenerach w postaci kabin mieszkalnych, które znajdowały się okolicy Dohy. Koszt noclegu wynosił... 200 dolarów.

MŚ w Katarze zakończyły się 18 grudnia 2022 roku. W finale Argentyna pokonała Francję. Trzecie miejsce zajęła Chorwacja, która okazała się lepsza od Maroka. Polska zakończyła rywalizację na fazie pucharowej.


Czytaj także
:

red/PAP

Zobacz także

Zobacz także