Serie A: pewna wygrana Napoli z Sassuolo! Drużyna z Polakami w składzie zdecydowanym liderem

2023-02-18, 08:35

Piłkarze Napoli cieszą się po wygranej z Sassuolo. Drużyna, w której gra Piotr Zieliński jest zdecydowanym liderem włoskiej Serie A. Foto: PAP/EPA/SERENA CAMPANINI

SSC Napoli pokonało na wyjeździe Sassuolo 2:0 w meczu inaugurującym 23. kolejkę włoskiej Serie A i jest zdecydowanym liderem tabeli.

Piotr Zieliński zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 58. minucie i niedługo później został ukarany żółtą kartką. Bartosz Bereszyński cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

SSC Napoli umocniło się na pozycji lidera Serie A. Pewna wygrana z Sassuolo

Napoli wygrało 18 z 19 ostatnich spotkań w Serie A. Mecz z Sassuolo praktycznie rozstrzygnęło w pierwszej połowie. W 12. minucie prowadzenie gościom dał Gruzin Chwicza Kwaracchelia, a w 33. podwyższył Victor Osimhen.

24-letni Nigeryjczyk jest w rewelacyjnej formie. To było jego 18. trafienie w 19. występie w tym sezonie w Serie A i zarazem siódmy mecz ligowy z rzędu z golem. W klasyfikacji strzelców o sześć bramek wyprzedza rodaka Ademolę Lookmana z Atalanty Bergamo i Argentyńczyka Lautaro Martineza z Interu Mediolan.

W tabeli SSC Napoli o 18 punktów wyprzedza Inter, który w sobotę podejmie Udinese.