El. Euro 2024: sensacja w Astanie! Kazachstan pokonał Danię [WIDEO]

2023-03-26, 18:05

Reprezentacja Danii przegrała z Kazachstanem. Foto: PAP/EPA/Bo Amstrup

Reprezentacja Danii nieoczekiwanie przegrała w Astanie z Kazachstanem 2:3 w meczu eliminacji do Euro 2024. Po pierwszej połowie półfinaliści Euro 2020 prowadzili 2:0.

Duńczycy wyszli na prowadzenie w 21. minucie za sprawą Rasmusa Hojlunda. W 36. minucie napastnik Atalanty podwyższył prowadzenie i nic nie wskazywało, że gospodarze będą w stanie odwrócić losy meczów.

Gola kontaktowego w 73. minucie z rzutu karnego zdobył Bakhtior Zajnudtinow. Kilkanaście minut Aszkat Tagybergen efektownym strzałem zaskoczył Kaspera Schmeichela i było już 2:2. Kazachowie postanowili pójść za ciosem - zwycięskim trafieniem w 89. minucie popisał się Abat Ajmbetow.

***

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła walkę o awans do mistrzostw Europy 2024 od porażki w Pradze z Czechami 1:3. Na ławce trenerskiej biało-czerwonych zadebiutował Portugalczyk Fernando Santos.

W drugim piątkowym spotkaniu grupy E Mołdawia zremisowała u siebie z Wyspami Owczymi 1:1. Bramkę pierwsi zdobyli goście - w 27. minucie do siatki trafił Mads Mikkelsen. W końcówce z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Ion Nicolaescu.