ATP Monte Carlo: Hubert Hurkacz - Jannik Sinner. Ćwierćfinał nie dla Polaka! Brutalna weryfikacja w trzecim secie

2023-04-13, 14:00

Hubert Hurkacz podczas turnieju ATP w Monte Carlo. Foto: PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Hubert Hurkacz mimo piłki meczowej przegrał z włoskim tenisistą Jannikiem Sinnerem 6:3, 6:7 (6:8), 1:6 w 1/8 finału turnieju ATP w Monte Carlo. W ćwierćfinale rywalem Włocha może być Serb Novak Djoković, który zagra z Lorenzo Musettim.

Rywalizację w Monako Polak rozpoczął od starcia z Laslo Djere, który jest sklasyfikowany na 58. miejscu w rankingu. Nigdy wcześniej obaj zawodnicy ze sobą nie grali. Hubert Hurkacz, by awansować do 1/16 finału potrzebował ponad trzech godzin. Następnie Hurkacz stoczył również zacięty pojedynek, ale ostatecznie pokonał Jacka Drapera z Wielkiej Brytanii.

W 1/8 finału rywalem Hurkacza był Włoch Jannik Sinner. Dotychczas obaj tenisiści mierzyli się ze sobą trzy raz - dwukrotnie wygrywał Polak. Ostatni raz rywalizowali ze sobą rok temu podczas zawodów w Dubaju, gdzie w ćwierćfinale wygrał Hubert Hurkacz.

Hubert Hurkacz - Jannik Sinner. Polak odpadł w ćwierćfinale turnieju ATP Monte Carlo. Brutalna weryfikacja w trzecim secie

Pierwszy set ułożył się po myśli Hurkacza, który już na samym początku przełamał rywala. Wypracowaną przewagę wrocławianin utrzymał do końca partii i pokonał Sinnera 6:3.

Wydawało się, że w drugim secie Polak szybko wyjdzie na prowadzenie po przełamaniu Włocha, ale Sinner odrobił startę już w następnym gemie nie dając Hurkaczowi przewagi punktowej. Nerwowo zrobiło się w końcówce, gdzie break-pointa miał Jannik Sinner i mógł doprowadzić do remisu. Hubert Hurkacz obronił piłkę setową i ostatecznie doprowadził do tie-breaka. Lepszy okazał się Włoch, mimo że Polak miał piłkę meczową. Sinner wygrał 7:6 (8:6).

Początek trzeciego seta to wykorzystany break point Jannika Sinnera i budowanie przewagi nad polskim tenisistą. Włoch z biegiem czasu prezentował się coraz lepiej i przy stanie 3:1 ponownie przełamał Huberta Hurkacza. Do końca Polak nie był już w stanie odwrócić losów spotkania i odpadł z turnieju w Monako. Sinner wygrał pewnie trzecią partię 6:1.

Novak Djoković potencjalnym rywalem

W Monte Carlo startuje także lider światowego rankingu ATP Serb Novak Djoković, który po raz ostatni w Monako wygrał w 2015 roku.

Rywalem Sinnera w następnej rundzie będzie zwycięzca pojedynku Djoković - Lorenzo Musetti (Włochy).

Pula nagród w Monte Carlo Masters wynosi niespełna 5,8 miliona euro.

Poprzednie dwie edycje turnieju wygrał Grek Stefanos Tsitsipas, który w tym roku jest rozstawiony z "dwójką".

Hubert Hurkacz - Jannik Sinner 6:3, 6:7 (6:8), 1:6