Igrzyska Europejskie 2023: drugie złoto Polski! Klaudia Breś najlepsza w pistolecie pneumatycznym

2023-06-22, 17:21

Klaudia Breś zdobyła złoty medal na Igrzyskach Europejskich 2023. Foto: PAP/ Piotr Nowak

Klaudia Breś zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet pneumatyczny. W finale zawodów odbywających się we Wrocławiu Polka pokonała reprezentantkę Francji Camille Jedrzejewski.

Już w klasyfikacjach Breś zajmując drugie miejsce, dała sygnał, że będzie poważną kandydatką do walki o medale. W finale radziła sobie doskonale i razem z Jedrzejewski, która w eliminacjach była piąta, dotarła do decydującego pojedynku.

Klaudia Breś ze złotym medalem Igrzysk Europejskich w strzelectwie sportowym

Polka lepiej spisała się w wojnie nerwów i zwyciężyła 17:13. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Ołena Kostewycz.

- Emocje były naprawdę wysokie, a do tego było bardzo gorąco. To pewnie sprawiło, że na finiszu już szło mi trochę słabiej, ciężko było o koncentrację, nie utrzymywałam wzroku, jak powinnam. Cieszę się więc, że to złoto jest jednak moje - przyznała po zawodach Breś.

Przy wyniku 15:13 więcej koncentracji zachowała Polka i po kolejnym strzale mogła unieść ręce w geście triumfu. Tak się złożyło, że w czwartek bydgoszczanka obchodziła 29.urodziny i tym samym sama sobie zrobiła prezent.

-Bardzo się cieszę, że medal przypadł w urodziny, a urodziny miałam w dniu, w którym zdobyłam medal. Ale najbardziej się cieszę, że mogli ze mną przyjechać mąż i córeczka, że mogli to widzieć i razem ze mną słuchać hymnu. Wszystko sie dla mnie złożyło idealnie - dodała.

W piątek zostaną rozegrane konkurencje: pistolet pneumatyczny pary mieszane, karabin pneumatyczny kobiety i mężczyźni.

III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 potrwają do 2 lipca. Do rywalizacji przystąpi ponad 7 tys. sportowców z 48 krajów. Zmagania odbędą się w 13 polskich miastach, między innymi w Krakowie, Wrocławiu, Chorzowie i Zakopanem.