Sevilla triumfatorem nowych rozgrywek Club Challenge. Hiszpanie pokonali Ekwadorczyków

2023-07-20, 10:18

Piłkarze Sevilli po finale Club Challenge. Foto: Antonio Pozo / PRESSINPHOTO / imago sport / Forum

Triumfator Ligi Europy Sevilla pokonała w rzutach karnych 4-1 ekwadorskie Independiente del Valle, zwycięzcę Copa Sudamericana, czyli odpowiednika tych piłkarskich rozgrywek w Ameryce Południowej. Po 90 minutach był remis 1:1. Była to pilotażowa edycja imprezy Club Challenge.

Już w 10. minucie prowadzenie Indepediente dał Lautaro Diaz. Sevilla wyrównała dopiero w doliczonym przez sędziego czasie gry za sprawą Pedro Ortiza.

Zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, przy remisie nie było dogrywki i drużyny przeszły do wykonywania rzutów karnych. W nich bohaterem Sevilli był Marko Dmitrovic. Serbski bramkarz obronił dwie "jedenastki".

Nowa rywalizacja międzykontynentalna w futbolu odbyła się na stadionie Ramon Sanchez-Pizjuan w Sewilli i była efektem porozumienia o współpracy między konfederacjami europejską (UEFA) i południowoamerykańską (CONMEBOL). Zwycięzcy otrzymali pamiątkową tablicę i medale specjalnie zaprojektowane na tę okazję.

Pierwszą edycję nazwano "Antonio Puerta XII", na cześć byłego piłkarza Sevilli, który zmarł w 2007 roku w wieku 22 lat po zatrzymaniu akcji serca.