Liga Mistrzów: Robert Lewandowski szybko wróci do gry? "Zobaczymy czy będzie gotowy"

2023-10-05, 08:33

Robert Lewandowski opuścił murawę już w pierwszej połowie meczu z FC Porto . Foto: PAP/EPA/MANUEL FERNANDO ARAUJO

Robert Lewandowski opuścił murawę w pierwszej połowie meczu z FC Porto w Lidze Mistrzów, który FC Barcelona wygrała ostatecznie na wyjeździe 1:0. - Lekarz powiedział mi, że dostał bardzo silny cios i nie mógł kontynuować gry - powiedział po meczu trener "Dumy Katalonii" Xavi Hernandez.

• Polski napastnik opuścił murawę w 34. minucie po ostrym wślizgu stopera Porto Davida Carmo. Na boisku zastąpił go Ferran Torres, którego gol dał wygraną "Dumie Katalonii"
    W niedzielę Barcelonę czeka ligowy mecz z Granadą, ale polskich kibiców dużo bardziej interesuje to, czy "Lewy" będzie mógł zagrać w meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią

Robert Lewandowski zagrał ledwo 34 minuty w meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Powodem szybkiego zejścia z boiska był uraz, którego polski piłkarz doznał po ostrym wślizgu stopera FC Porto Davida Carmo. "Lewego" w składzie FC Barcelony zastąpił Ferran Torres, który zdobył potem gola na wagę wygranej gości.

Lewandowski kontuzjowany. Wykuruje się na niedzielę?

Od razu po meczu pojawiły się pytania o stan zdrowia napastnika.

- Lekarz powiedział mi, że dostał bardzo silny cios i nie mógł kontynuować gry. Zobaczymy czy będzie gotowy na niedzielę - powiedział po meczu Xavi Hernandez.

Trener "Dumy Katalonii" odniósł się do zbliżającego się meczu La Ligi z Granadą.

Polskich kibiców interesuje przede wszystkim fakt, czy Robert Lewandowski będzie mógł wziąć udział w październikowych meczach eliminacji Euro 2024. Selekcjoner Michał Probierz ogłosi w czwartek listę powołanych na mecze z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.

Hiszpański dziennikarz: kuleje, ale ma nadzieję wrócić

Według hiszpańskiego dziennikarza Alfredo Martineza, piłkarz liczy, że zagra już w niedzielnym meczu ligowym FC Barcelony.

"Lewandowski mocno kuleje, ale mówił mi, że ma nadzieję wrócić na niedzielę. Wiele będzie zależało od tego, jak będzie się czuć jutro" - napisał po zakończeniu meczu w mediach społecznościowych dziennikarz radia Onda Cera.

Wygląda na to, że czwartkowe samopoczucie polskiego piłkarza będzie kluczowe dla jego występu w niedzielę. Jeśli Robert Lewandowski zagra z Granadą, raczej nie powinniśmy się martwić o jego przyjazd na zgrupowanie reprezentacji Polski.