Niemcy znowu bez zwycięstwa. Trwa kryzys "Die Mannschaft"

2023-10-18, 08:45

Mecz Meksyk - Niemcy. Foto: PAP/EPA/BASTIAAN SLABBERS

Reprezentacja Niemiec zremisowała 2:2 z ekipą Meksyku w towarzyskim meczu rozegranym w Filadelfii. Gole dla naszych zachodnich sąsiadów zdobyli Antonio Ruediger i Niklas Fullkrug.

Niemcy, mający zapewniony udział w Euro 2024 jako gospodarz turnieju, wygrali poprzednie dwa sparingi: 1:0 z Francją i 3:1 z USA. Wcześniej zanotowali jednak serię trzech porażek. Na stadionie Lincoln Financial Field uniknęli wprawdzie kolejnej, ale po spotkaniu pozostał spory niedosyt.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna wyszli na prowadzenie po główce Ruedigera w 25. minucie. Szybko do remisu doprowadził jednak Uriel Antuna, który z bliska wpakował piłkę do siatki, wykorzystując płaską centrę Hirvinga Lozano.

Meksykanie wrócili na powadzenie tuż po przerwie, kiedy efektownym szczupakiem Marca-Andre ter Stegena pokonał Erick Sanchez po asyście Antuny. Wynik spotkania w 51. minucie gry ustalił Niklas Fullkrueg, dobijając strzał Floriana Wirtza.

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Julian Nagelsmann podkreśla, że przed jego zespołem jest jeszcze dużo pracy.

- Graliśmy z bardzo agresywnym przeciwnikiem i myślę, że wynik jest w porządku. Ważne jest, abyśmy wyciągnęli ogólne wnioski z tego wyjazdu do USA. Dziś nie byliśmy do końca stabilni, gdy mieliśmy piłkę, nie byliśmy też tak szybcy na pierwszych metrach, dlatego nie wdawaliśmy się zbyt często w pojedynki. Ogólnie był to bardzo gorączkowy mecz z obu stron z dużą ilością emocji i niewielką dawką spokoju. Wiemy, że wciąż możemy polepszyć wiele elementów. Powiedziałem zespołowi, że jestem głęboko przekonany, że wszystko się poprawi – powiedział Nagelsmann na konferencji prasowej.