El. Euro 2024: Polska - Czechy. Karol Świderski w szpitalu. Napastnik nie dokończył meczu

2023-11-17, 23:43

Karol Świderski cieszy się po zdobyciu przez Biało-Czerwonych gola w meczu z Czechami . Foto: Forum/Reuters/KACPER PEMPEL

Napastnik reprezentacji Polski Karol Świderski nie wyszedł na drugą połowę meczu z Czechami w eliminacjach Euro 2024. Według informacji 2024, piłkarz Charlotte FC źle się poczuł w przerwie i został odwieziony do szpitala.

• Przed meczem z Czechami okazało się, że z powodów problemów zdrowotnych nie zagra Piotr Zieliński
  • Na drugą połowę meczu z naszymi południowymi sąsiadami nie wyszedł natomiast Karol Świderski

W kadrze Biało-Czerwonych na piątkowy mecz na PGE Narodowym nie znalazł się Piotr Zieliński. Jak się okazało, pomocnik SSC Napoli zachorował, więc selekcjoner Michał Probierz zdecydował się nie ryzykować pogorszenia jego stanu zdrowia.

W wyjściowym składzie wyszedł natomiast Karol Świderski. Niestety, napastnik Charlotte FC opuścił boisko po pierwszej połowie. Jak poinformowało TVP Sport, reprezentant Polski źle się poczuł i został przewieziony do szpitala. Jak przekazano Świderski skarżył się na ból głowy.

Wygląda na to, że choroba zaczęła dziesiątkować naszą drużynę w bardzo ważnym momencie...

Mecz z Czechami był dla Biało-Czerwonych ostatnią szansą na przedłużenie sobie nadziei na bezpośredni awans z grupy E na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Polacy potrzebowali wygranej i korzystnego wyniku w poniedziałkowym meczu Czechy - Mołdawia, ale planu nie udało się zrealizować. Na Stadionie Narodowym mecz zakończył się remisem 1;1 i Polacy nie mają już szans na bezpośredni awans na Euro, pozostają im baraże.

Pewna awansu z "polskiej" grupy jest Albania, która zremisowała z Mołdawią 1:1.