Bundesliga: Musiala i Sane rozmontowali Hoffenheim. Bayern wywiera presję na Leverkusen

2024-01-12, 22:23

Florian Grillitsch I Jamal Musiala. Foto: PAP/EPA/ANNA SZILAGYI

Bayern Monachium pokonał 3:0 TSG Hoffenheim w jedynym piątkowym meczu Bundesligi. Dwa gole dla mistrza Niemiec strzelił Jamal Musiala, któremu dwukrotnie asystował Leroy Sane. Do siatki rywali trafił też Harry Kane.

Spotkanie na Allianz Arenie rozpoczęła minuta ciszy ku pamięci zmarłego niedawno Franza Beckenbauera. Na środku murawy ułożono wizerunek "Kaisera" opatrzony kirem. Z kolei piłkarze Bayernu wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z numerem 5, a na ich meczowych trykotach widniał napis "Danke, Franz".

Wynik meczu w 18. minucie otworzył Jamal Musiala, który po podaniu Leroya Sane błyskawicznie odwrócił się z piłką w polu karnym Hoffenheim i płaskim strzałem z ostrego kąta pokonał Olivera Baumanna.

Gracze "Die Roten" przeważali, ale mieli spore problemy z tworzeniem sobie sytuacji bramkowych. Z kolei Hoffenheim pozwalało rywalom prowadzić grę, nastawiając się jedynie na kontrataki. Bliski szczęścia w 58. minucie był Musiala, ale piłka po jego strzale zza pola karnego trafiła tylko w słupek.

Goście mogli odpowiedzieć w 64. minucie, kiedy po błędzie Dayota Upamecano piłka trafiła pod nogi Andreja Kramaricia, ale Chorwat w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Manuelem Neuerem. Po chwili niepilnowany na 7. metrze Maximilian Beier trafił w poprzeczkę.

Po okresie przewagi "Wieśniaków" mistrzowie Niemiec odzyskali kontrolę nad meczem i w 70. minucie podwyższyli na 2:0 - ponownie asystował Sane, a do siatki trafił Musiala. Trzy minuty później drugą żółtą kartkę zobaczył Grischa Proemel, praktycznie pozbawiając Hoffenheim szans na walkę o remis w końcówce.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Harry Kane, który wprawdzie uderzył niezbyt precyzyjnie, ale Baumann przepuścił jego strzał mimo że miał piłkę na rękach.

Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Thomasa Tuchela zbliżyli się na punkt do prowadzącego w tabeli Bundesligi Bayeru Leverkusen - "Die Roten" mają 41, a "Aptekarze" 42 "oczka". Hoffenheim zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 24 pkt.

Jak wyglądał 2023 rok na piłkarskich boiskach? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.