Liga Mistrzów. Red Bull Salzburg wygrywa w Lublinie. Trudna sytuacja Dynama przed rewanżem

Dynamo Kijów przegrało 0:2 z Red Bullem Salzburg w meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Spotkanie odbywało się na stadionie w Lublinie.

2024-08-21, 22:56

Mecz Dynamo Kijów - Red Bull Salzburg. Foto: PAP/Wojtek Jargilo

Ekipa spod szyldu znanego napoju energetycznego wysforowała się na prowadzenie w 29. minucie po golu Dorgelesa Nene. "Byki" z Salzburga podwyższyły na 2:0 za sprawą skutecznego strzału z rzutu karnego autorstwa Mauritsa Kjaergaarda i już nie oddała prowadzenia.

Innym polskim akcentem w środowych meczach el. Ligi Mistrzów był występ Adama Buksy w barwach FC Midtjylland w meczu ze Slovanem Bratysława. Polak zaliczył 75 minut i zszedł przy wyniku 1:0 dla Słowaków. Na 1:1 wyrównał jego zmiennik Edward Chilufya już 4 minuty po wejściu na plac gry. Duńczycy musieli zadowolić się więc remisem, a przed rewanżem w Bratysławie sprawa awansu pozostaje otwarta.

Z kolei drużyna Young Boys wygrała 3:2 z Galatasaray Stambuł. Bohaterem Szwajcarów był Joel Monteiro - autor dwóch trafień. Na jego dublet odpowiedział jednak Michy Batshuayi, który również popisał się dwiema bramkami. Decydujący okazał się jednak wykorzystany przez Filipa Ugrinicia rzut karny z 86. minuty. W barwach ekipy z Berna zabrakło Łukasza Łakomego, który pauzował z powodu kontuzji.

Szwedzkie Malmoe FF przegrało na własnym stadionie ze Spartą Praga 0:2. W 31. minucie Czesi w szczęśliwych okolicznościach wyszli na prowadzenie po golu samobójczym Jensa Strygera Larsena. Ekipa z Pragi ustaliła wynik w końcówce za sprawą efektownego strzału Mateja Rynesa.

Rewanże odbędą się we wtorek 27 sierpnia. Do obsadzenia pozostało jeszcze siedem wolnych miejsc. Wszystko dlatego, że w nowym formacie Ligi Mistrzów liczba uczestników wzrośnie z 32 do 36.