Liga Mistrzów. Dublet Roberta Lewandowskiego! Wojciech Szczęsny oklaskiwał kolegę z trybun

FC Barcelona pokonała Young Boys Berno 5:0 w meczu 2. kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów. Dwa gole dla "Blaugrany" strzelił Robert Lewandowski. Były to jego trafienia numer 95. i 96. w Champions League.

2024-10-01, 22:55

Radość piłkarzy Barcelony. Foto: PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Poczynaniom nowych kolegów z trybun stadionu w Montjuic przyglądał się Wojciech Szczęsny, który choć nie został jeszcze ogłoszony jako nowy piłkarz „Blaugrany”, zdaniem mediów porozumiał się już z klubem ws. kontraktu. Od pierwszej minuty z Young Boys zagrał z kolei Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski błyskawicznie otworzył konto bramkowe – już w 8. minucie Polak wykorzystał świetne zagranie Raphinhi i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Na 2:0 podwyższył Raphinha – po sprytnie rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła do Pedriego, ale strzał Hiszpana obronił golkiper YB. Brazylijczyk dopadł jednak do futbolówki i wpakował ją do bramki.

W 37. minucie dośrodkowanie Pedriego z rzutu wolnego przy biernej postawie obrońców drużyny z Berna celną główką na gola zamienił Inigo Martinez. Hiszpański defensor odegrał istotną rolę także przy drugim trafieniu Lewandowskiego w 51. minucie, umiejętnie zgrywając Polakowi piłkę dośrodkowaną przez Raphinhę.

W 82. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Camara. Zaraz po piątym golu na placu gry w ekipie Young Boys pojawił się Łukasz Łakomy. Lewandowski zszedł z boiska pięć minut wcześniej.

Hit wtorkowej serii gier zakończył się zwycięstwem Arsenalu nad PSG. „Kanonierzy” wygrali 2:0 po trafieniach Kaia Havertza i Bukayo Saki. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Jakub Kiwior, ale tuż po przerwie zmienił Jurriena Timbera. Polski obrońca może być zadowolony ze swojego występu. Zanotował kilka udanych interwencji.

Od pierwszej minuty w barwach Interu Mediolan wybiegł natomiast Piotr Zieliński. Z Polakiem w składzie „Nerazzurri” 4:0 pokonali Crveną Zvezdę Belgrad. Architektem zwycięstwa mistrzów Włoch był Mehdi Taremi - autor dwóch asyst i trafienia.

Zdecydowanie gorsze nastroje we wtorek panowały w czerwono-czarnej części Mediolanu. Milan przegrał bowiem na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 0:1 i po dwóch seriach gier ma na koncie 0 punktów. Decydującego gola w 51. minucie strzelił Victor Boniface.

Litości dla swoich rywali nie mieli piłkarze Borussii Dortmund, którzy u siebie rozbili Celtic Glasgow aż 7:1. Bohaterem BVB był Karim Adeyemi – strzelec trzech goli. Skrzydłowy niestety okupił świetny występ kontuzją, z powodu której musiał zejść z boiska na początku drugiej połowy.

Bez problemów po komplet punktów sięgnął także Manchester City. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali 4:0 w Bratysławie z tamtejszym Slovanem.

Remis 1:1 padł w Eindhoven, gdzie PSV mierzyło się ze Sportingiem Lizbona. Gospodarze długo prowadzili po golu Schoutena, ale w 85. minucie punkt „Lwom” dał Braganca.

We wcześniejszych spotkaniach drugiej rundy fazy ligowej Champions League Red Bull Salzburg przegrał 0:4 ze Stade Brestois, a VfB Stuttgart zremisował 1:1 ze Spartą Praga.