Liga Mistrzów. Dublet Roberta Lewandowskiego! Wojciech Szczęsny oklaskiwał kolegę z trybun

FC Barcelona pokonała Young Boys Berno 5:0 w meczu 2. kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów. Dwa gole dla "Blaugrany" strzelił Robert Lewandowski. Były to jego trafienia numer 95. i 96. w Champions League.

2024-10-01, 22:55

Radość piłkarzy Barcelony. Foto: PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Poczynaniom nowych kolegów z trybun stadionu w Montjuic przyglądał się Wojciech Szczęsny, który choć nie został jeszcze ogłoszony jako nowy piłkarz „Blaugrany”, zdaniem mediów porozumiał się już z klubem ws. kontraktu. Od pierwszej minuty z Young Boys zagrał z kolei Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski błyskawicznie otworzył konto bramkowe – już w 8. minucie Polak wykorzystał świetne zagranie Raphinhi i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Na 2:0 podwyższył Raphinha – po sprytnie rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła do Pedriego, ale strzał Hiszpana obronił golkiper YB. Brazylijczyk dopadł jednak do futbolówki i wpakował ją do bramki.

W 37. minucie dośrodkowanie Pedriego z rzutu wolnego przy biernej postawie obrońców drużyny z Berna celną główką na gola zamienił Inigo Martinez. Hiszpański defensor odegrał istotną rolę także przy drugim trafieniu Lewandowskiego w 51. minucie, umiejętnie zgrywając Polakowi piłkę dośrodkowaną przez Raphinhę.

W 82. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Camara. Zaraz po piątym golu na placu gry w ekipie Young Boys pojawił się Łukasz Łakomy. Lewandowski zszedł z boiska pięć minut wcześniej.

Hit wtorkowej serii gier zakończył się zwycięstwem Arsenalu nad PSG. „Kanonierzy” wygrali 2:0 po trafieniach Kaia Havertza i Bukayo Saki. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Jakub Kiwior, ale tuż po przerwie zmienił Jurriena Timbera.

Od pierwszej minuty w barwach Interu Mediolan wybiegł natomiast Piotr Zieliński. Z Polakiem w składzie „Nerazzurri” 4:0 pokonali Crveną Zvezdę Belgrad. Architektem zwycięstwa mistrzów Włoch był Mehdi Taremi - autor dwóch asyst i trafienia.

Zdecydowanie gorsze nastroje we wtorek panowały w czerwono-czarnej części Mediolanu. Milan przegrał bowiem na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 0:1 i po dwóch seriach gier ma na koncie 0 punktów. Decydującego gola w 51. minucie strzelił Victor Boniface.

Litości dla swoich rywali nie mieli piłkarze Borussii Dortmund, którzy u siebie rozbili Celtic Glasgow aż 7:1. Bohaterem BVB był Karim Adeyemi – strzelec trzech goli. Skrzydłowy niestety okupił świetny występ kontuzją, z powodu której musiał zejść z boiska na początku drugiej połowy.

Bez problemów po komplet punktów sięgnął także Manchester City. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali 4:0 w Bratysławie z tamtejszym Slovanem.

Remis 1:1 padł w Eindhoven, gdzie PSV mierzyło się ze Sportingiem Lizbona. Gospodarze długo prowadzili po golu Schoutena, ale w 85. minucie punkt „Lwom” dał Braganca.

We wcześniejszych spotkaniach drugiej rundy fazy ligowej Champions League Red Bull Salzburg przegrał 0:4 ze Stade Brestois, a VfB Stuttgart zremisował 1:1 ze Spartą Praga.