Trener polskich skoczków ujawnił. Ten zawodnik zostanie skreślony
Dawid Kubacki najprawdopodobniej opuści zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. Trener reprezentacji Polski Maciej Maciusiak zapowiedział zmianę w składzie po najbliższym weekendzie w norweskim Oslo.
2026-03-10, 12:31
- Jest finał afery alkoholowej. Trener skoczków zwolniony
- WTA ogłosiła: nowy rekord Igi Świątek. Zrównała się z Agnieszką Radwańską
- Dariusz Szpakowski może skomentować MŚ 2026. Legendarny dziennikarz przemówił
Dawid Kubacki poza składem na Vikersund. Maciej Maciusiak potwierdza
Trener reprezentacji Polski Maciej Maciusiak planuje zmiany w składzie na zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. Dawid Kubacki najprawdopodobniej nie znajdzie się w kadrze na ten wyjazd. Wcześniej polski zespół wystąpi w niezmienionym, sześcioosobowym zestawieniu podczas najbliższego weekendu w norweskim Oslo, gdzie zaplanowano dwa konkursy indywidualne.
W miniony weekend w fińskim Lahti Dawid Kubacki nie zdobył pucharowych punktów. Zawodnik uda się z drużyną do stolicy Norwegii, jednak jego start na mamuciej skoczni jest wykluczany przez sztab. — Dawid poleci do Oslo, a później raczej na pewno odpuścimy Vikersund w jego przypadku — powiedział trener Maciej Maciusiak w rozmowie z portalem Skijumping.pl.
Słabsze występy Pawła Wąska w Lahti. Trener wskazuje na sprzęt
Z Finlandii bez dorobku punktowego wyjechał również Paweł Wąsek. Srebrny medalista niedawnych igrzysk miał w ostatnim czasie problemy ze sprzętem, które wymusiły zmianę używanych nart. Szkoleniowiec polskiej kadry odniósł się do dyspozycji zawodnika podczas rywalizacji na obiekcie w Lahti.
— Wielka szkoda, że w zawodach chce dodać troszkę więcej. Brakuje pewności siebie, a w ostatnim czasie musiał wrócić do swoich poprzednich nart. Te z igrzysk naszym zdaniem były zdecydowanie lepsze. Czuł je za progiem. Teraz musi skoczyć może nie perfekcyjnie, ale bardzo dobrze, żeby wszystko zagrało. Pokazywał takie próby w treningach czy kwalifikacjach, ale w zawodach nie poszło to po naszej myśli. Pawła było tutaj stać na wiele więcej. Wyjeżdża z Lahti bez punktów, ale walczymy dalej. Przed nim jeszcze trzy weekendy i zrobimy wszystko, żeby ta końcówka sezonu była dla niego niezła — ocenił Maciusiak.
Źródło: PolskieRadio24.pl/mg