Ekstraklasa: Legia - Zagłębie Lubin. Pekhart bohaterem, dwa gole Czecha dały wygraną

2020-10-18, 20:00

Tomas Pekhart przyjmuje gratulacje po zdobyciu bramki w meczu z Zagłębiem Lubin. Foto: PAP/Leszek Szymański

Tomas Pekhart zdobył dwa gole, a Legia Warszawa zwyciężyła 2:1 z Zagłębiem Lubin w ostatnim niedzielnym spotkaniu 7. kolejki Ekstraklasy.

Po porażkach z Jagiellonią Białystok (1:2) i Górnikiem Zabrze (1:3) Legia Warszawa wreszcie zdołała wygrać na własnym stadionie w obecnym sezonie ekstraklasy. Był to jednocześnie ligowy debiut Czesława Michniewicza w roli trenera Legii.

Przypadł on akurat na spotkanie przeciwko klubowi, z którym w 2007 roku świętował jedyne w swojej karierze szkoleniowej mistrzostwo Polski.

Legia Warszawa i Zagłębie Lubin nie stworzyły wielkiego widowiska w pierwszej połowie spotkania. Strzałów na bramkę i sytuacji było niewiele, większość akcji kończyła się w bezpiecznej odległości od pola karnego.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 30. minucie meczu za sprawą Tomasa Pekharta. Czeski napastnik tym razem zaskoczył, ponieważ przyjął piłkę i uderzył zza szesnastki - było to na tyle precyzyjne, że zaskoczyło Hładuna.

Zagłębie nie potrzebowało dużo czasu na to, by odpowiedzieć na stratę gola. Osiem minut później źle w polu karnym interweniował Slisz, który wpadł w Drazicia i sędzia nie miał innego wyboru niż podyktowanie jedenastki.

Do piłki podszedł Filip Starzyński i kompletnie zmylił Artura Boruca.

W drugiej połowie na boisku działo się już więcej. I znów jako pierwsza uderzyła Legia. Tym razem w roli głównej znów był Pekhart, tym razem jednak popisał się tym, co umie znakomicie - po dośrodkowaniu Luquinhasa pięknie przymierzył głową w długi róg.

Zagłębie próbowało jeszcze odwrócić losy tego spotkania, obie strony oddały sporo strzałów, brakowało jednak w tym wszystkim celności i precyzji. Ostatecznie komplet punktów pozostał przy ulicy Łazienkowskiej, a Legia odniosła pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Tomas Pekhart (30), 1:1 Filip Starzyński (38-karny), 2:1 Tomas Pekhart (53-głową).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk. Zagłębie Lubin: Dejan Drazić.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Mecz bez udziału publiczności.

Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranović, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović - Paweł Wszołek, Walerian Gwilia (83. Domagoj Antolić), Bartosz Slisz, Michał Karbownik (85. Joel Valencia), Luquinhas - Tomas Pekhart.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Lubomir Guldan, Sasa Balić - Łukasz Poręba (75. Mateusz Bartolewski), Jewgienij Baszkirow, Dejan Drazić (78. Jakub Żubrowski), Filip Starzyński, Patryk Szysz - Samuel Mraz (75. Rok Sirk).

Słowacki szkoleniowiec Zagłębia - Martin Ševela wyliczał błędy swojego zespołu (IAR) 0:27
+

Trener Legii - Czesław Michniewicz był zadowolony z gry swojej drużyny (IAR) 0:32
+

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1 (1:0)
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:3 (1:2)

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin (20.30)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Piast Gliwice 7 0 1 6 3-12 1 -9
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze