more_horiz
Wiadomości

Euro 2020. Polacy powtórzą wynik z poprzednich ME? Jakub Moder: stać nas na dużo

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 17:17
- Mamy bardzo dobrą drużynę, stać nas na dużo - mówi w rozmowie z Polskim Radiem pomocnik reprezentacji Jakub Moder. Biało-czerwoni w Opalenicy przygotowują się do Euro 2020. Zgrupowanie  potrwa do 8 czerwca. 
Jakub Moder
Jakub ModerFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Polacy na Euro zagrają w grupie z E ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją
  • Euro potrwa w dniach 11 czerwca - 11 lipca. Mecz otwarcia w Rzymie, finał na Wembley w Londynie. Tytułu broni reprezentacja Portugalii 
  • Zgrupowanie w Opalenicy potrwa od 24 maja do 8 czerwca
górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Po premierowej konferencji prasowej w Opalenicy z udziałem kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego tym razem medialny obowiązek spełnił Jakub Moder z Brighton & Hove Albion F.C. Pomocnik odniósł się między innym do szans turniejowych, jakie ma kadra Paulo Sousy na Euro 2020. - Myślę, że mamy potencjał, żeby dojść do ćwierćfinału, a czy dalej? To jest turniej, więc wszystko może się wydarzyć - przyznał Moder.  

- Jeżeli wszyscy zawodnicy przeniosą swoją formę klubową, tutaj na reprezentację, to na pewno stać nas na bardzo dużo - dodał piłkarz klubu z Premier League. 


Opalenicy biało-czerwoni rozpoczęli zgrupowanie, które potrwa do 9 czerwca. Wcześniej podopieczni Paulo Sousy zmierzą się we Wrocławiu z Rosją w pierwszym meczu towarzyskim (1 czerwca, godz. 20.45). Tego samego dnia do północy poznamy ostateczny skład drużyny na turniej ME. Tydzień po meczu z Rosją, Polacy zagrają w Poznaniu ostatni sparing przed mistrzostwami Europy z Islandią (8 czerwca, godz. 18.00).

Posłuchaj
02:57 Rozmowa Jakub Moder .mp3 Z Jakubem Moderem rozmawiał Tomasz Kowalczyk (Program 1 Polskiego Radia) 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Tomasza Kowalczyka z Jakubem Moderem.

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpocznie się 11 czerwca, a zakończy miesiąc później. Inauguracja w Rzymie, gdy w spotkaniu grupy A Włochy zmierzą się z Turcją. Finał zaplanowano w Londynie na Wembley.

Shutterstock Kamil Piątkowski 1200F.jpg
Euro 2020: młodzież szturmuje kadrę. Kamil Piątkowski objawieniem? "Wierzę, że zadomowi się na stałe" [TYLKO U NAS]

Rywalami Polaków w grupie E są: Słowacja (14 czerwca, Sankt Petersburg), Hiszpania (19 czerwca, Sewilla) oraz Szwecja (23 czerwca, Sankt Petersburg). 

Czytaj także:

red/PR1

Zobacz także

Zobacz także