El. MŚ 2022: skandal w Tiranie. Sędzia musiał przerwać mecz Albania - Polska

2021-10-12, 22:40

Kibice Albanii. Foto: PAP/Leszek Szymański

Sędzia Clement Turpin w 78. minucie przerwał mecz eliminacji grupy I między Albanią i Polską. Powodem było niewłaściwe zachowanie pseudokibiców gospodarzy. Chwilę wcześniej Biało-Czerwoni objęli prowadzenie po golu Karola Świderskiego (1:0).

• W pierwszym meczu między dwiema drużynami Polska rozbiła Albanię na PGE Narodowym 4:1
  • W innym październikowym meczu Biało-Czerwoni rozgromili w Warszawie San Marino 5:0
  • W eliminacjach do mundialu 55 drużyn zostało podzielonych na 10 grup eliminacyjnych
  • Łącznie w Katarze zagra trzynaście europejskich reprezentacji
  • Eliminacje na Starym Kontynencie potrwają do końca listopada 2021 roku

górski serwis grafika 1200 .jpg

Karol Świderski trafił do siatki po dokładnym dośrodkowaniu innego piłkarza wprowadzonego w tym meczu z ławki rezerwowych - Mateusza Klicha.

Po tym golu na boisko zaczęły lecieć z trybun różne przedmioty, m.in. plastikowe butelki. Francuski arbiter, który już wcześniej zwracał uwagę obserwatorowi meczu na niewłaściwe zachowanie kibiców, zdecydował, że zawody zostaną przerwane.

Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni.

Piłkarze wrócili na boisko, dokończyli spotkanie, a wynik nie uległ zmianie.

>>> Albania - Polska. Skromna wygrana Biało-Czerwonych na trudnym terenie

We wcześniejszym październikowym meczu podopieczni Paulo Sousy pokonali na PGE Narodowym San Marino 5:0. Było to również ostatnie spotkanie Łukasza Fabiańskiego w reprezentacji Polski.

Kolejne mecze Biało-Czerwoni rozegrają w listopadzie - (12.11 z Andorą, godz. 20.45) i na zakończenie eliminacji z Węgrami (15.11, godz. 20.45).

Zwycięzca grupy awansuje na przyszłoroczne mistrzostwa świata, a druga drużyna zagra o mundial w barażach.

Eliminacje do MŚ 2022 w Katarze rozpoczęły się w marcu i w Europie potrwają do końca listopada.