more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: Andora - Polska. Cash odnajdzie się w kadrze Sousy? "Reprezentacja jest jak rodzina"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 14:40
- Jeśli chodzi o mecz z Andorą, uwzględniam Matty Casha jako zawodnika, który może wystąpić - powiedział Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski przed meczem z Andorą. Matty Cash otrzymał polski paszport i będzie miał szansę zadebiutować w kadrze w trakcie przedostatniego spotkania eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. 
Paulo Sousa i Matty Cash
Paulo Sousa i Matty CashFoto: Shutterstock/Mikolaj Barbanell/print screen/Twitter/Matty Cash/@mattycash622
  • W eliminacjach do mundialu 55 drużyn zostało podzielonych na 10 grup eliminacyjnych
  • Łącznie w Katarze zagra trzynaście europejskich reprezentacji
  • Eliminacje na Starym Kontynencie potrwają do listopada 2021 roku
  • Liderem grupy I jest Anglia przed Polską i Albanią
Shutterstock Adam Szalai 1200F.jpg
El. MŚ 2022: Polska - Węgry. Marco Rossi ogłosił skład na mecz w Warszawie

Polacy rozpoczęli nietypowe zgrupowanie... za granicą. W hotelu Camiral pod hiszpańską Gironą odbyła się pierwsza konferencja prasowa reprezentacji Polski przed meczem eliminacji MŚ 2022 z Andorą. W zespole prowadzonym przez portugalskiego trenera szansę na debiut będzie miał zawodnik Aston Villi Matty Cash, który kilka dni temu otrzymał polskie obywatelstwo. 

- Liczę na to, że Cash będzie skutecznie konkurował z zawodnikami na swojej pozycji. Daje nam to więcej opcji w naszym systemie gry - zaznaczył Paulo Sousa. Problemów z grą Casha w kadrze nie widzi również rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski: "Matty Cash może u nas grać. Wszystko od strony formalnej jest w porządku". 


Mecz z Andorą Biało-Czerwoni rozegrają na wyjeździe 12 listopada o godz. 20.45. Trzy dni później podopieczni Paulo Sousy podejmą w ostatnim meczu eliminacji na PGE Narodowym Węgrów.

W tabeli grupy I prowadzi Anglia - 20 pkt przed Polską - 17 pkt. Na trzecim miejscu jest Albania - 15 pkt. Węgry są na czwartej pozycji z dorobkiem 11 pkt.

Wojciech Szczęsny 1200.jpg
Dobre wieści ws. Szczęsnego. Uraz okazał się niegroźny

Na mundial bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy każdej z grup eliminacyjnych. Drużyny z drugich miejsc będą uczestniczyć w barażach.

Eliminacje do MŚ 2022 w Katarze rozpoczęły się w marcu i w Europie potrwają do końca listopada. 

Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także