more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: Andora - Polska. Cash pod lupą Lewandowskiego. "Kontaktowy chłopak"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 16:08
Piłkarska reprezentacja Polski przygotowuje się do przedostatniego meczu w ramach eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Na zgrupowaniu po raz pierwszy jest Matty Cash z Aston Villi, który kilka dni temu otrzymał polski paszport. - Każdy przypadek jest inny. Widzę, że on ma wielką chęć bycia tutaj, trenowania i pokazania swoich umiejętności, pomocy naszej reprezentacji - powiedział kapitan kadry Robert Lewandowski. 
Robert Lewandowski w kadrze
Robert Lewandowski w kadrzeFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell
  • W eliminacjach do mundialu 55 drużyn zostało podzielonych na 10 grup eliminacyjnych
  • Łącznie w Katarze zagra trzynaście europejskich reprezentacji
  • Eliminacje na Starym Kontynencie potrwają do listopada 2021 roku
  • Liderem grupy I jest Anglia przed Polską i Albanią

Mecz Andora - Polska 12 listopada o godzinie 20.45. Na transmisję ze spotkania zapraszamy do radiowej Jedynki.  

Polacy przebywają na zgrupowaniu... za granicą. W hotelu Camiral pod hiszpańską Gironą odbyła się kolejna konferencja prasowa reprezentacji Polski przed meczem eliminacji MŚ 2022 z Andorą. W zespole prowadzonym przez portugalskiego trenera szansę na debiut będzie miał zawodnik Aston Villi Matty Cash, który kilka dni temu otrzymał polskie obywatelstwo. Swoje zdanie na ten temat wyraził kapitan kadry i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski

cash reprezentacja piłkarze 1200 f.jpg
El. MŚ 2022: Andora - Polska. Pierwsze treningi już za kadrą. Co szykuje Paulo Sousa?

- To otwarty, uśmiechnięty chłopak, kontaktowy. Już wczoraj można było to zobaczyć. Jeżeli chodzi o sprawy sportowe, za nami dopiero dwie jednostki treningowe, w tym rozruch. Tutaj za dużo nie ma co mówić, bo piłkarz grający w Premier League na pewno prezentuje odpowiednie umiejętności, jakość. Więc jestem o to spokojny - przyznał "Lewy".

Posłuchaj
00:33 Lewandowski Cash.mp3 Robert Lewandowski mówi o Mattym Cashu (IAR) 

- Każdy przypadek jest inny. Widzę, że on ma wielką chęć bycia tutaj, trenowania i pokazania swoich umiejętności, pomocy naszej reprezentacji. Trudno mi się wypowiadać. Każdy z nas wie, po co przyjeżdża na zgrupowanie kadry. To jest zaszczyt. Mam nadzieję, że on też to poczuł od pierwszego dnia. Na pewno więc zda sobie sprawę, o czym mówimy i myślimy. Oby ta chęć reprezentowania Polski dała mu dodatkową moc do tego, żeby za każdym razem przyjeżdżał na zgrupowanie z uśmiechem na twarzy i chęcią do gry - dodał Robert Lewandowski

Mecz z Andorą Biało-Czerwoni rozegrają na wyjeździe 12 listopada o godz. 20.45. Trzy dni później podopieczni Paulo Sousy podejmą w ostatnim meczu eliminacji na PGE Narodowym Węgrów.

W tabeli grupy I prowadzi Anglia - 20 pkt przed Polską - 17 pkt. Na trzecim miejscu jest Albania - 15 pkt. Węgry są na czwartej pozycji z dorobkiem 11 pkt.

Shutterstock trening Paulo Sousa 1200F.jpg
El. MŚ 2022: Paulo Sousa zapewni Biało-Czerwonym awans? Jan Tomaszewski: jesteśmy na niego skazani [TYLKO U NAS] 

Na mundial bezpośrednio awansują tylko zwycięzcy każdej z grup eliminacyjnych. Drużyny z drugich miejsc będą uczestniczyć w barażach.

Eliminacje do MŚ 2022 w Katarze rozpoczęły się w marcu i w Europie potrwają do końca listopada. 

Czytaj także:

red/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także