more_horiz
Wiadomości

Ostatni odcinek "Zbuntowanego Paulo"? Nieoficjalnie: Sousa ogłoszony trenerem Flamengo dziś lub jutro

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 16:51
Wiele wskazuje na to, że telenowela z Paulo Sousą w roli głównej dobiega końca. Dziennikarz "TV Globo" Eric Faria przekazał na Twitterze, że Portugalczyk zostanie ogłoszony trenerem Flamengo dziś lub jutro. "Jedyną szansą, aby ta panna młoda zeszła z ołtarza, jest to, by Paulo Sousa nie mógł rozwiązać kontraktu z Polską" - czytamy.
Zdaniem dziennikarza, Paulo Sousa ma zostać ogłoszony nowym trenerem Flamengo we wtorek lub środę
Zdaniem dziennikarza, Paulo Sousa ma zostać ogłoszony nowym trenerem Flamengo we wtorek lub środęFoto: Shutterstock.com/MaciejGillert
  • Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa chce zakończyć współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej
  • W niedzielę 26 grudnia Cezary Kulesza, prezes PZPN poinformował, że Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu
  • Wygląda więc na to, że potwierdzi się widoczna w jego karierze tendencja - Portugalczyk rzadko utrzymuje posadę dłużej niż przez kilkanaście miesięcy
  • Sousa ma prowadzić zaawansowane rozmowy związane z zatrudnieniem z  brazylijskim klubem Flamengo

Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji Polski

Paulo Sousa pracuje z reprezentacją Polski od stycznia tego roku, poprowadził Biało-Czerwonych w 15 spotkaniach, w tym podczas Euro 2020, kiedy to nie udało się wyjść z grupy. 

Najbliższym celem selekcjonera mają być baraże, które zadecydują o udziale w mundialu w Katarze. Polscy piłkarze zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku wygranej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

W niedzielę 26 grudnia prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że Paulo Sousa poprosił go o zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem - podkreślił Kulesza.

Sousa na razie milczy, a jego agent poinformował, że Portugalczyk wciąż nie podpisał nowego kontraktu z klubem Flamengo Rio de Janeiro, gdzie miałby rozpocząć pracę w pierwszych dniach stycznia.

W mediach cały czas trwają spekulacje, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, choć wszystko wskazuje na to, że najpoważniejszym kandydatem, jest były trener kadry... Adam Nawałka. 

Panna młoda zejdzie z ołtarza? 

Eric Faria z "TV Globo" poinformował na Twitterze, że Paulo Sousa zwiąże się z Flamengo dwuletnim kontraktem, którego podpisanie zostanie ogłoszone we wtorek lub środę. 

"Powiem więcej. Wiedząc, jak pracuje Marcos Braz, nigdy nie zerwałby umowy z Paulo Sousą z powodu zwolnienia Jorge Jesusa. Jedyną szansą, aby ta panna młoda zeszła z ołtarza, jest to, by Paulo Sousa nie mógł rozwiązać kontraktu z Polską. W przeciwnym razie Paulo Sousa będzie trenował Flamego" - czytamy.

"Paulo Sousa ZOSTANIE OFICJALNIE OGŁOSZONY dzisiaj lub jutro. Koniec rozmowy" - czytamy w najnowszym wpisie.

Jeśli te informacje się potwierdzą, wszystko znajduje się teraz w rękach PZPN oraz Cezarego Kuleszy.

PZPN reaguje ws. Sousy

Jeszcze w poniedziałek 27 grudnia PZPN poinformował, że na środę 29 grudnia prezes związku Cezary Kulesza zwołał nadzwyczajne posiedzenie zarządu. 

Ponadto w grudniu odbyło się spotkanie Sousy z Kuleszą, po którym prezes PZPN zapewnił, że atmosfera została oczyszczona. Okazuje się jednak, że Paulo Sousie coś jednak nie pasuje i chce zostawić kadrę Biało-Czerwonych na kilka tygodni przed barażami o MŚ

O zatrudnieniu 51-letniego obecnie Sousy przez PZPN ówczesny prezes Zbigniew Boniek poinformował 21 stycznia. Portugalczyk zastąpił zwolnionego Jerzego Brzęczka. Został 48. selekcjonerem reprezentacji Polski w historii, a pierwszym szkoleniowcem z Portugalii w tej roli.


W grudniu odbyło się spotkanie Sousy z Kuleszą, po którym prezes PZPN zapewnił, że atmosfera została oczyszczona. Okazuje się jednak, że Sousie coś jednak nie pasowało.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także