more_horiz
Wiadomości

Media: kolejna legenda zainteresowana przejęciem reprezentacji. "Rozmawiał już z polską stroną"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 08:56
Po odejściu Paulo Sousy prezes PZPN Cezary Kulesza musi znaleźć nowego selekcjonera, który poprowadzi Biało-Czerwonych w marcowych barażach. Zdaniem portalu WP Sportowe Fakty do listy kandydatów dołączył Andrea Pirlo.
Andrea Pirlo wyraził zainteresowanie pracą z reprezentacją Polski
Andrea Pirlo wyraził zainteresowanie pracą z reprezentacją PolskiFoto: Shutterstock.com/ph.FAB
  • Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa zakończył współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Szkoleniowiec musiał zapłacić federacji odszkodowanie
  • 26 grudnia prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu
  • Portugalczyk został trenerem brazylijskiego Flamengo 
  • PZPN nazwisko selekcjonera ma podać 19 stycznia

Odkąd Paulo Sousa sensacyjnie zamienił reprezentację Polski na brazylijskie Flamengo, w mediach pojawiło się wiele nazwisk jego potencjalnych następców. Dziennikarze rozważają zarówno opcje krajowe, jak i zagraniczne, a w doniesieniach na temat przyszłego selekcjonera Biało-Czerwonych przewinęli się już m.in. Fabio Cannavaro, Ante Cacić, Avram Grant, Adam Nawałka czy Czesław Michniewicz.

Paulo Sousa zostawia reprezentację Polski

Paulo Sousa pracował z reprezentacją Polski od stycznia tego roku, poprowadził Biało-Czerwonych w 15 spotkaniach, w tym podczas Euro 2020, kiedy to nie udało się wyjść z grupy. 

Najbliższym celem nowego selekcjonera mają być baraże, które zadecydują o udziale w mundialu w Katarze. Polscy piłkarze zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku wygranej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

W niedzielę 26 grudnia prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że Paulo Sousa poprosił go o zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem - podkreślił wówczas Kulesza.

Po pilnym posiedzeniu zarządu PZPN i ciszy medialnej Portugalczyka, Sousa oficjalnie przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski i podpisał kontrakt z brazylijskim Flamengo Rio de Janeiro. Sousa zgodnie z oczekiwaniami zapłaci federacji odszkodowanie. 

O zatrudnieniu 51-letniego Sousy przez PZPN ówczesny prezes Zbigniew Boniek poinformował 21 stycznia. Portugalczyk zastąpił zwolnionego Jerzego Brzęczka. Został 48. selekcjonerem reprezentacji Polski w historii, a pierwszym szkoleniowcem z Portugalii w tej roli. Współpraca z Portugalczykiem została zakończona na kilka miesięcy przed barażami do MŚ. 

Kolejna legenda na liście

Wszystko wskazuje na to, że największe szanse na przejęcie steru reprezentacji ma polski szkoleniowiec. Lista potencjalnych kandydatów z każdym dniem zwiększa się jednak także o zagraniczne nazwiska.

Zdaniem portalu WP Sportowe Fakty dołączył do niej Andrea Pirlo. To kolejny legendarny Włoch, który miałby być zainteresowany pracą z polską reprezentacją. Wcześniej pojawiły się bowiem doniesienia o Fabio Cannavaro, zdobywcy Złotej Piłki z 2006 roku. 

- Andrea prosił, aby panu przekazać, że rozmawiał już z polską stroną na ten temat - taką informację z obozu Pirlo otrzymał portal.

Andrea Pirlo uważany jest za jedną z legend futbolu. Jako piłkarz sięgnął po mistrzostwo świata w 2006 roku, a także wicemistrzostwo Europy sześć lat później. Występował w barwach m.in. Milanu, Interu czy Juventusu.

42-latek otrzymał szansę jako menedżer "Starej Damy", zdobywając Superpuchar oraz Puchar Włoch, jednak w maju ubiegłego roku został ostatecznie zwolniony. Od tamtej pory pozostaje bezrobotny.


Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także