more_horiz
Wiadomości

Arkadiusz Milik pożegnał Paulo Sousę. "Powodzenia i do widzenia"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 10:41
Wciąż nie milkną echa odejście Paulo Sousy z reprezentacji Polski. Tym razem Portugalczyka w krótkim komunikacie pożegnał napastnik Olympique Marsylia Arkadiusz Milik. 
Napastnik reprezentacji Polski i Olympique Marsylia Arkadiusz Milik w mediach społecznościowych pożegnał w krótkim komunikacie byłego selekcjonera reprezentacji Paulo Sousę
Napastnik reprezentacji Polski i Olympique Marsylia Arkadiusz Milik w mediach społecznościowych pożegnał w krótkim komunikacie byłego selekcjonera reprezentacji Paulo SousęFoto: Shutterstock.com/MaciejGillert
  • Paulo Sousa zakończył współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Szkoleniowiec musi zapłacić federacji odszkodowanie. Prezes PZPN Cezary Kulesza informował, że trener poprosił o rozwiązanie kontraktu
  • Portugalczyk został trenerem brazylijskiego Flamengo 
  • Nazwisko nowego selekcjonera ma zostać ogłoszone 19 stycznia

Paulo Sousa i nieudana polska misja

Paulo Sousa pracował z reprezentacją Polski od stycznia tego roku, poprowadził Biało-Czerwonych w 15 spotkaniach, w tym podczas Euro 2020, kiedy to nie udało się wyjść z grupy. 

Najbliższym celem nowego selekcjonera mają być baraże, które zadecydują o udziale w MŚ w Katarze. Polscy piłkarze zagrają w Moskwie z Rosją, a w przypadku wygranej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwecją lub Czechami.

W niedzielę 26 grudnia prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że Paulo Sousa poprosił go o zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem - podkreślił Kulesza.

Po pilnym posiedzeniu zarządu PZPN i ciszy medialnej Portugalczyka Sousa oficjalnie przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski i podpisał kontrakt z brazylijskim Flamengo Rio de Janeiro. Sousa zgodnie z oczekiwaniami zapłaci federacji odszkodowanie. 

O zatrudnieniu 51-letniego Sousy przez PZPN ówczesny prezes Zbigniew Boniek poinformował 21 stycznia. Portugalczyk zastąpił zwolnionego Jerzego Brzęczka. Został 48. selekcjonerem reprezentacji Polski w historii, a pierwszym szkoleniowcem z Portugalii w tej roli. Współpraca z Portugalczykiem została zakończona na kilka miesięcy przed barażami do MŚ. 

Arkadiusz Milik krótko i na temat

Wraz z odejściem Portugalczyka pojawiło się wiele komentarzy w sieci na temat odejście Sousy z kadry. Swoje zdanie wyrazili również niektórzy piłkarze. W jednej z sesji Q&A (pytania i odpowiedzi) w mediach społecznościowych Arkadiusz Milik pożegnał byłego już selekcjonera reprezentacji Polski. Na jedno z pytań internauty o Sousę, Milik odpowiedział: "Powodzenia i do widzenia". 

Wcześniej już swoje zdanie na temat odejścia selekcjonera wyrazili m.in. Mateusz Klich czy Kamil Grosicki. 

W czwartek 30 grudnia 2021 roku Cezary Kulesza poinformował, że nowego szkoleniowca kadry poznamy 19 stycznia. Trener, który zastąpi na stanowisku Paulo Sousę, obejmie zespół po pierwszym posiedzeniu zarządu.

Paulo Sousa rezygnuje. Lista kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski:

Czytaj także:

red

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także