more_horiz
Wiadomości

WEC: Esteban Gutierrez kierowcą polskiej ekipy Inter Europol Competition. Startował w F1

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 11:55
Do sensacyjnego transferu doszło przed nowym sezonem Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC. W barwach polskiego zespołu Inter Europol Competition pojedzie Esteban Gutierrez, który ma za sobą starty w Formule 1. 
Esteban Gutierrez od sezonu 2022 będzie kierowcą polskiego zespołu Inter Europol Competition w World Endurance Championship (WEC). W serii tej będzie jeździł również Robert Kubica w Prema Orlen Team
Esteban Gutierrez od sezonu 2022 będzie kierowcą polskiego zespołu Inter Europol Competition w World Endurance Championship (WEC). W serii tej będzie jeździł również Robert Kubica w Prema Orlen TeamFoto: FORUM/AFP7/Zuma Press
  • Sezon WEC 2022 rozpocznie się od prologu w Sebring (12-13 marca)
  • Kalendarz składa się z sześciu  rund plus 24h Le Mans
  • W tegorocznej rywalizacji WEC zobaczymy również Roberta Kubicę w klasie LMP2 w barwach ekipy Prema Orlen Team
  • Esteban Gutierrez w przeszłości jeździł w F1 w zespole Saubera (2013-2014) i Haasa (2016)

Inter Europol Competition potwierdził, że Meksykanin z przeszłością w Formule 1 będzie zespołowym partnerem Alexa Brundle i Jakuba Śmiechowskiego za kierownicą samochodu - Oreca 07 Gibson (numer 34) w klasie LMP2. 

- Cieszę się, że mogę dołączyć do Inter Europol Competition na kolejny sezon WEC. Dziękuję zespołowi za możliwość ścigania się razem z Kubą Śmiechowskim i Alexem Brundle. Jestem przekonany, że dzięki postępom ekipy i naszym ambicjom stworzymy doskonały team. Wyścigi długodystansowe to dla mnie nowe wyzwanie. To dla mnie zaszczyt wrócić do ścigania się w tej konkurencyjnej i prestiżowej serii - zaznaczył Esteban Gutierrez w cytowanym komunikacie prasowym IEC. 

Gutierrez w latach 2013-2014 był podstawowym kierowcą F1 w zespole Saubera. W pierwszym roku jego partnerem w ekipie był Nico Huelkenberg, z kolei rok później Andrian Sutil. W 2015 Sauber nie przedłużył umowy z Meksykaninem, który został rezerwowym w Ferrari. Powrócił rok później w barwach Haasa. Ostatecznie jego miejsce zajął Kevin Magnussen, a Gutierrez od 2018 roku był kierowcą rezerwowym i testowym w mistrzowskim zespole Mercedesa. 

Od sezonu 2023 w WEC występować będzie Robert Kubica, który został kierowcą Prema Orlen Team

World Endurance Championship (WEC) to samochodowe wyścigowe mistrzostwa świata organizowane przez FIA od 2012 roku. Zastąpiły Intercontinental Le Mans Series. W skład serii wchodzą wyścigi głównie sześciogodzinne, poza wyścigiem 24h Le Mans.

Sezon rozpocznie się w dniach 12-13 marca od prologu w amerykańskim Sebring, a zakończy 12 listopada 8-godzinnym wyścigiem w Bahrajnie. 

Kalendarz WEC w sezonie 2022:

12-13 marca - prolog (Sebring)
18 marca - 1000 mil Sebring
7 maja - 6h Spa-Francorchamps
11-12 czerwca - 24h Le Mans
10 lipca - 6h Monza
11 września - 6h Fuji
12 listopada - 8h Bahrajnu


Czytaj także:

red/IEC

Zobacz także

Zobacz także