more_horiz
Wiadomości

Legenda WRC zmienia serię. Sebastien Ogier wystartuje w WEC i 24h Le Mans

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 18:55
Ośmiokrotny mistrz świata WRC Sebastien Ogier, który startował kilka dni temu w 90. Rajdzie Monte Carlo pojedzie w tegorocznej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans. 
Sebastien Ogier wystartuje w tegorocznej edycji 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans
Sebastien Ogier wystartuje w tegorocznej edycji 24-godzinnego wyścigu na torze Le MansFoto: East News/IPA/Sipa USA
  • 90. edycja wyścigu Le Mans na torze Circuit de la Sarthe odbędzie się w dniach 11-12 czerwca
  • Sebastien Ogier będzie jeździł w ekipie Richard Mille Racing w sezonie WEC w klasie LMP2
  • W WEC startuje również Robert Kubica i polski zespół Inter Europol Competition

Legenda WRC w WEC

38-letni Francuz, którego kariera zmierza w kierunku wyścigów na torze i długodystansowych mistrzostw świata (WEC), będzie reprezentował barwy startującego w kategorii LMP2 zespołu Richard Mille Racing. Jego partnerami będą 20-latka Lilou Wadoux i jej rówieśnik Charles Milesi, który był w składzie zwycięskiej ekipy przed rokiem.

- To będzie tak samo ekscytujące, wspaniałe, jak i wymagające doświadczenie. Myślę, że start w serii LMP2 to dobry początek rywalizacji w tego typu wyścigach - zaznaczył Sebastien Ogier, który w barwach Toyoty zamierza też wziąć udział w kilku rundach mistrzostw świata WRC.

W 2021 roku w 24 godziny Le Mans zadebiutował Robert Kubica, ale z powodu awarii auta jego team nie ukończył rywalizacji.

Kiedy 90. edycja 24h Le Mans?

Tegoroczna edycja imprezy jest zaplanowana na 11-12 czerwca.

World Endurance Championship (WEC) to samochodowe wyścigowe mistrzostwa świata organizowane przez FIA od 2012 roku. Zastąpiły Intercontinental Le Mans Series. W skład serii wchodzą wyścigi głównie sześciogodzinne, poza wyścigiem 24h Le Mans. 

Sezon WEC rozpocznie się w dniach 12-13 marca od prologu w amerykańskim Sebring, a zakończy 12 listopada 8-godzinnym wyścigiem w Bahrajnie. 


Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także