more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022. Szczere wyznanie selekcjonera Arabii Saudyjskiej: moi dziadkowie byli z Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 12:40
Reprezentacja Polski poznała rywali na piłkarskich MŚ Katar 2022, gdzie w grupie C zmierzy się między innymi z Arabią Saudyjską, której selekcjonerem jest Herve Renard o... polskich korzeniach. - Moi dziadkowie byli z Polski. Myślę, że moja mama jest bardzo szczęśliwa. Dedykuję jej to losowanie - mówił Francuz w krótkiej rozmowie z "TVP Sport". 
Herve Renard (w środku), selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej podczas losowania fazy grupowej MŚ Katar 2022
Herve Renard (w środku), selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej podczas losowania fazy grupowej MŚ Katar 2022Foto: PAP/EPA/NOUSHAD THEKKAYIL

Polska grupa na MŚ Katar 2022. Selekcjoner Arabii Saudyjskiej Herve Renard ma polskie korzenie

Arabia Saudyjska według wielu ekspertów to największa zagadka grupy C, w której znaleźli się podopieczni trenera Czesława Michniewicza. Szkoleniowiec "Zielonych sokołów" Herve Renard dwukrotnie sięgał po Puchar Narodów Afryki - w 2012 roku z Zambią i trzy lata później z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Francuz dobrze znak smak zwycięstwa na wielkim turnieju. 

W rozmowie z "TVP Sport" odniósł się do... polskich korzeni i zadedykował losowanie swojej mamie. Odpowiedział również na pytanie, czy był jednym z kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski po odejściu Paulo Sousy na początku roku.

- Nie, nie. Nie byłem kandydatem tym razem, ale może pewnego dnia będę miał przyjemność zostać selekcjonerem Polski - powiedział Renard. 

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

MŚ Katar 2022 - mundial, który przejdzie do historii

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.


Losowane MŚ Katar 2022 komentowali dziennikarze PolskieRadio24.pl Paweł Majewski i Bartosz Goluch: 

Czytaj także:

red/TVP Sport

Zobacz także

Zobacz także