more_horiz
Wiadomości

Mateusz Kaprzyk zostaje w European Le Mans Series. Będzie jeździł w polskim zespole

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 15:40
W tym sezonie European Le Mans Series będziemy mieli kolejnego reprezentanta Polski. Mateusz Kaprzyk zostaje w zespole Inter Europol Competition i będzie rywalizował w klasie LMP3. - Zrobiłem wielki progres i jestem zmotywowany do walki o podium - mówi kierowca z grupy Orlen Team. 
Mateusz Kaprzyk podczas sezonu European Le Mans Series (ELMS) w barwach polskiej ekipy Inter Europol Competition w klasie LMP3
Mateusz Kaprzyk podczas sezonu European Le Mans Series (ELMS) w barwach polskiej ekipy Inter Europol Competition w klasie LMP3Foto: print screen/Facebook/Mateusz Kaprzyk - Racing Driver

Mateusz Kaprzyk w miejsce Roberta Kubicy. Kolejny Polak w sezonie ELMS

Ubiegły sezon ELMS stał pod znakiem zespołu WRT, z którym Robert Kubica zdobył mistrzostwo w LMP2. 

Załoga Oreci 07-Gibson z numerem 41 (Kubica, Louis Delétraz oraz Yifei Ye) okazała się najlepsza w swojej klasie. Dla Polaka był to debiut w nowej serii, którą łączył z obowiązkami kierowcy rezerwowego w zespole Formuły 1

W tym sezonie rezerwowy Alfa Romeo F1 Team Orlen rywalizuje w Długodystansowych MŚ WEC (World Endurance Championship). Wraz ze Szwajcarem Deletrazem i debiutujący w WEC Włochem Lorenzo Colombo ścigają się w LMP2. 

Po odejściu Kubicy w ELMS wciąż mamy polski zespół Inter Europol Competiton, w którym jest dwóch reprezentantów naszego kraju - Jakub Śmiechowski oraz Mateusz Kaprzyk z grupy sportowej Orlen Team. 

- Zimą spędziłem dużo czasu na siłowni i w symulatorze. Skupiłem się na maksymalnej poprawie siły fizycznej i psychicznej. Zrobiłem wielki progres i jestem zmotywowany do walki o podium - napisał Kaprzyk w mediach społecznościowych. 

ELMS. Polski zespół Inter Europol Competition w klasie LMP2 i LMP3

Skład Inter Europol Competition na sezon 2022 w ELMS: Oreca LMP2 #43 - David Heinemeier Hansson (Dania), Pietro Fittipaldi (Brazylia) i Fabio Scherer (Szwajcaria). Ligier LMP3 #13 - James Crews (Kanada), Nico Pino (Chiny) i Guilherme Oliveira (Portugalia). Ligier LMP3 #14 - James Dayson (USA), Noam Abramczyk (Francja) i Mateusz Kaprzyk

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. Kierowcy zmieniają się za kierownicą. Sezon 2022 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny.

Przed sezonem ELMS na francuskim torze w Le Castellet w dniach 11-12 kwietnia odbędą się oficjalne testy. Pięć dni później odbędzie się pierwsza runda rywalizacji. 


Sezon ELMS 2022
:

17 kwietnia - 4h Le Castellet
15 maja - 4h Imola
3 lipca - 4h Monza
28 sierpnia - 4h Barcelona
25 września - 4h Spa-Francorchamps
16 października - 4h Portimao

Czytaj także:

red/Europeanlemansseries.com

Zobacz także

Zobacz także