Ekstraklasa: Jagiellonia - Legia. Remis w Białymstoku, Hiszpanie nie zapewnili zwycięstwa

2022-05-13, 22:27

Zdjęcie z meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa . Foto: PAP/Artur Reszko

Jagiellonia Białystok zremisowała z Legią Warszawa 2:2 w meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Białostoczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golach Hiszpanów - Israela Puerto i Jesusa Imaza - lecz nie potrafili utrzymać dobrego wyniku.

W pierwszej połowie na stadionie przy Słonecznej nie padły bramki, choć oba zespoły miały ku temu okazje. Jagiellonia umiała zagrozić bramce rywali po strzałach głową Prikryla i Imaza, a Legia odpowiedziała szansą Wszołka, który wykorzystał dekoncentrację Puerto.

Więcej obaw fani "Jagi" mieli jednak z powodu kontuzji, przez które boisko musiał opuścić ofensywny duet Marc Gual - Diego Santos Carioca. Humory poprawił im jednak Israel Puerto. Środkowy obrońca w 48. minucie dostał pod nogi piłkę po zagraniu z rzutu rożnego i wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie.

Legia nie zamierzała odpuszczać i po kilku zmarnowanych sytuacjach dopięła swego. W 70. minucie po zagraniu Slisza z głębi pola świetnym strzałem z woleja popisał się Tomas Pekhart.

To nie był koniec emocji, już kilka minut później w polu karnym sfaulowany został wprowadzony z ławki Jesus Imaz. Hiszpan ustawił piłkę na jedenastym metrze i spokojnym uderzeniem odzyskał prowadzenie dla Jagiellonii.

Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać - w 85. minucie po zagraniu z lewego skrzydła interweniujący pod własną bramką Michał Pazdan strzelił gola samobójczego, czym ustalił wynik meczu na 2:2.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:2 (0:0)

Bramka: 1:0 Israel Puerto (48), 1:1 Tomas Pekhart (70), 2:1 Jesus Imaz (76-karny), 2:2 Michał Pazdan (85-samobójcza)

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Bogdan Tiru. Legia Warszawa: Mateusz Hołownia, Jurgen Celhaka, Josue, Igor Kharatin.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 15 383.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic – Bogdan Tiru, Michał Pazdan, Israel Puerto - Miłosz Matysik (46. Tomas Prikryl), Taras Romanczuk, Karol Struski (74. Fedor Cernych), Bojan Natic, Bartłomiej Wdowik, Diego Carioca (32. Tomas Prikryl) - Marc Gual (7. Jesus Imaz, 78. Andrzej Trubeha)).

Legia Warszawa: Cezary Miszta – Mateusz Hołownia (53. Rafael Lopes), Mateusz Wieteska, Lindsay Rose, Bartosz Slisz - Igor Kharatin, Jurgen Celhaka (67. Benjamin Verbic), Paweł Wszołek, Josue, Maciej Rosołek (67. Ernest Muci) - Tomas Pekhart.