more_horiz
Wiadomości

To już pewne. Artur Szpilka niebawem zadebiutuje w KSW

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 12:26
Konfrontacja Sztuk Walki poinformowała, że były pięściarz Artur Szpilka zadebiutuje w formule mieszanych sztuk walki podczas gali KSW 71, która 18 czerwca odbędzie się w Toruniu. 
Artur Szpilka zamienił bokserski ring na oktagon
Artur Szpilka zamienił bokserski ring na oktagon Foto: PAP/Darek Delmanowicz
  • Artur Szpilka w zawodowym ringu stoczył 29 bokserskich walk, z których 24 wygrał 
  • Pięściarz z Wieliczki w 2016 roku walczył z Deonatayem Wilderem o mistrzostwo świata WBC 
  • Jego pierwszym rywalem w MMA będzie prawdopodobnie inny były bokser Siergiej Radczenko 

Artur Szpilka zadebiutuje w KSW 

Artur Szpilka, który w 2016 roku przegrał walkę z Amerykaninem Deontayem Wilderem o mistrzostwo świata federacji WBC w wadze ciężkiej, oficjalnie zmienił dyscyplinę w marcu. O przejściu boksera do KSW mówiono od kilku miesięcy. 

W czwartek najsilniejsza polska federacja MMA oficjalnie poinformowała o terminie i miejscu debiutu zawodnika pochodzącego z Wieliczki.

Artur Szpilka swój pierwszy pojedynek w mieszanych sztukach walki stoczy już 18 czerwca w Arenie Toruń. To właśnie w tym mieście odbędzie się bowiem gala KSW 71. 

Wielki rewanż z Radczenką? 

Póki co, nie znamy jeszcze nazwiska rywala "Szpili". Prawdopodobnie będzie to Ukrainiec Siergiej Radczenko, z którym Polak walczył w marcu 2020 roku na gali Knockout Boxing Night 10. Szpilka wygrał pojedynek w Łomży na punkty, jednak werdykt spotkał się z oburzeniem kibiców i obserwatorów.

Udział Radczenki w toruńskiej gali nie został jeszcze potwierdzony. Prawdopodobnie ma to związek z wojną na Ukrainie. Starcie Ukraińca ze Szpilką ma być walką wieczoru na KSW 71.

Bokserski bilans walki Szpilki to 24 zwycięstwa i pięć porażek. Jego ostatni pojedynek miał miejsce w maju 2021 roku, gdy w Rzeszowie przegrał przez nokaut z Łukaszem Różańskim.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także