more_horiz
Wiadomości

Matty Cash uderza w Zbigniewa Bońka. "Nie czułem, żeby chciał mnie w kadrze"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2022 12:08
Matty Cash posiada polski paszport od 2021 roku, choć proces został przyspieszony przez nowego prezesa PZPN Cezarego Kuleszę. Piłkarz Aston Villi mógł grać szybciej w kadrze, ale jak przyznał sprawę utrudniał... Zbigniew Boniek.
Matty Cash od 2021 roku występuje w barwach reprezentacji Polski. Obrońca Aston Villi rozegrał już pięć spotkań w kadrze
Matty Cash od 2021 roku występuje w barwach reprezentacji Polski. Obrońca Aston Villi rozegrał już pięć spotkań w kadrzeFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Transmisja meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w Lidze Narodów na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Matty Cash: nie czułem, żeby Zbigniew Boniek chciał mnie w kadrze

Matty Cash już niejednokrotnie powtarzał w wywiadach, że od dawna chciał grać w reprezentacji Polski, ale drogę do niej zamykał mu ówczesny prezes PZPN Zbigniew Boniek

Teraz prawy obrońca Aston Villi znów odniósł się do tamtego okresu na łamach "Kwartalnika Sportowego" wydawanego przez "Kanał Sportowy". 

24-letni piłkarz zaznaczył, że wcześniej nie było możliwości, żeby mógł zagrać dla Biało-Czerwonych. - Nie czułem, żeby Boniek chciał mnie w kadrze. Kulesza [Cezary Kulesza, nowy prezes PZPN] zrobił dla mnie bardzo dużo, rozmawiał z prezydentem Dudą [Andrzej Duda, prezydent Polski]. To przyspieszyło cały proces - powiedział Matty Cash w "Kwartalniku Sportowym". 

Reprezentant chwali nowego prezesa PZPN

Wcześniej defensor wypowiedział się o Bońku w rozmowie z "The Guardian". - Zbigniew Boniek nie bardzo miał ochotę się ze mną kontaktować. Nie chodzi o nic osobistego. Po prostu nie był przekonany, żebym grał dla Polski. Cezary Kulesza za to bardzo mi pomógł - zaznaczył. 

Matty Cash dotychczas zagrał w pięciu meczach reprezentacji Polski

Obecnie kadra Czesława Michniewicza rywalizuje w Dywizji A Ligi Narodów. W sobotę Polacy zagrają na wyjeździe z Holandią. Biało-Czerwoni będą chcieli się zrewanżować za wysoką porażkę z Belgią (1:6). Początek meczu w Rotterdamie o godz. 20.45.


Czytaj także:

/Kanał Sportowy

Zobacz także

Zobacz także