more_horiz
Wiadomości

MŚ Katar 2022: Michniewicz wskazał jednego pewniaka do kadry. "Ty pojedziesz"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 16:48
W poniedziałkowej konferencji prasowej przed meczem z Belgią w piłkarskiej Lidze Narodów wzięli udział selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz oraz bramkarz Wojciech Szczęsny. Szkoleniowiec musiał odpowiedzieć na pytanie o pewniaków do składu Biało-Czerwonych na mundial w Katarze. 
Czesław Michniewicz powołał aż 38 piłkarzy do kadry na czerwcowe mecze
Czesław Michniewicz powołał aż 38 piłkarzy do kadry na czerwcowe mecze Foto: PAP/Leszek Szymański

Transmisja meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w Lidze Narodów na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Szeroka kadra na Ligę Narodów 

Wtorkowy mecz z Belgią na PGE Narodowym w Warszawie będzie ostatnim z czterech, który Biało-Czerwoni rozegrają w czerwcu w Lidze Narodów. Trwające zgrupowanie Czesław Michniewicz potraktował jako element selekcji przed mistrzostwami w Katarze.

Na czerwcowe spotkania z Walią, Belgią, Holandią i ponownie Belgią, selekcjoner powołał aż 38 piłkarzy. Trzynastu z nich nie zagrało jeszcze ani minuty w Lidze Narodów. W tym gronie jest też Wojciech Szczęsny, choć golkiper Juventusu pauzował dlatego, że selekcjoner zdecydował się wystawić innego bramkarza w każdym meczu. 

Szczęsny pewniakiem do wyjazdu na mundial 

Jak się okazuje, Wojciech Szczęsny może spać spokojnie w kontekście udziału w katarskim mundialu. Czesław Michniewicz był bowiem pytany w poniedziałek o pewniaków w kontekście miejsca w kadrze na turniej.

- Wojtuś, ty pojedziesz - powiedział w uśmiechem do siedzącego obok Szczęsnego, gdy miał odpowiedzieć na pytanie o piłkarzy pewnych znalezienia się w mundialowej kadrze.

Czesław Michniewiczz zapewnił też, że przed nikim nie zamyka drzwi do składu na mistrzostwa. Wymienił przy tym aktualnie kontuzjowanych Pawła Dawidowicza, Bartosza Salamona czy Jakuba Modera. 

- Każdy chce spełnić swoje marzenia i jechać na mistrzostwa. Ja przed nikim tej drogi nie zamykam - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

W kadrze na mistrzostwa świata będzie mogło się znaleźć 26 piłkarzy. Turniej w Katarze zostanie rozegrany w dniach 21 listopada - 18 grudnia. 

Czytaj także: 

/empe 

Zobacz także

Zobacz także