more_horiz
Wiadomości

Liga Mistrzów. Lech Poznań - Karabach Agdam. "Kolejorz" przed wyzwaniem: musimy sobie poradzić

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2022 15:41
- Z kim byśmy nie grali, jesteśmy Lechem Poznań i musimy sobie poradzić - podkreślił Maciej Kędziorek ze sztabu szkoleniowego mistrza Polski. Lech Poznań w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów trafili na azerski Karabach Agdam
Trener Maciej Kędziorek ocenił losowanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Lech Poznań zagra z Karabachem Agdam z Azerbejdżanu
Trener Maciej Kędziorek ocenił losowanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Lech Poznań zagra z Karabachem Agdam z AzerbejdżanuFoto: East News/PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Liga Mistrzów. Lech Poznań kontra Karabach Agdam. Ciężka przeprawa "Kolejorza"

Losowanie nie okazało się zbyt łaskawe dla "Kolejorza", który trafił na najwyżej rozstawiony zespół w swoim koszyku. O sile Azerów dwa lata temu przekonała się Legia Warszawa, która w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Europy przegrała u siebie 0:3 (w sezonie 2020/2021 w rundach wstępnych rozgrywano jedno spotkanie).

- Z kim byśmy nie grali, jesteśmy Lechem Poznań i musimy sobie poradzić. I z takim nastawieniem wyjdziemy na boisko, a celem jest oczywiście awans do kolejnej rundy - powiedział Kędziorek dla klubowej telewizji.

Jak dodał, sztab szkoleniowy jeszcze przed losowaniem przygotował krótkie informacje dotyczące potencjalnych przeciwników. - Nasi rywale po raz kolejny zdobyli mistrzostwo Azerbejdżanu z przewagą 19 punktów nad pozostałymi zespołami. Trenerem drużyny od 2008 rok jest Kurban Kurbanow, który preferuje system gry 4-2-3-1. Największą siłą w ofensywie są skrzydłowy Kadi z Brazylii i senegalski napastnik Ibrahima Wadji. W najbliższym czasie będziemy bardziej szczegółowo analizować rywala - zaznaczył trener.

"Wszystko zweryfikuje boisko"

Jego zdaniem nie większego znaczenia, kto jest gospodarzem pierwszego meczu. - Kiedyś utarło się, że lepiej rozegrać mecz rewanżowy u siebie, ale też to było wtedy, gdy obowiązywała reguła bramek strzelonych na wyjeździe. W tej chwili trzeba spojrzeć na to szerzej - trzy dni po pierwszym meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów czeka nas Superpuchar z Rakowem i pod tym względem brak podróżowania jest dla nas korzystny. Ale wszystko zweryfikuje boisko - zauważył.

Posłuchaj
00:29 Lech Karabach Kędziorek.mp3 Lech Poznań - Karabach Agdam. Asystent trenera "Kolejorza" Maciej Kędziorek podchodzi z pozytywnym nastawieniem do rywalizacji z Azerami (IAR)

Lech Poznań chce też przygotować się na wysokie temperatury, które o tej porze roku panują w Azerbejdżanie. - Dopilnujemy każdego możliwego szczegółu i na ten aspekt też będziemy przegotowani. Mamy już pewien pomysł, jak sobie to ułatwić - podkreślił Kędziorek.

Liga Mistrzów - kiedy mecze I rundy eliminacji?

Mecze tej fazy Ligi Mistrzów zostaną rozegrane 5/6 i 12/13 lipca. Aby awansować do fazy grupowej, Lech będzie musiał wyeliminować czterech rywali.

Posłuchaj
00:24 Lech Karabach Araszkiewicz.mp3 Lech Poznań - Karabach Agdam. To wymagający rywal - mówi były 5-krotny mistrz Polski w barwach "Kolejorza", związany obecnie z akademią poznańskiego klubu - Jarosław Araszkiewicz (IAR)

Mistrzowie Polski od soboty przygotowują się do kolejnego sezonu. Po rezygnacji Macieja Skorży z funkcji szkoleniowca władze klubu szukają jego następcy. Zajęcia natomiast prowadzą dotychczasowi asystenci Skorży: Rafał Janas, Dariusz Dudka, Kędziorek oraz trener bramkarzy Maciej Palczewski.

Posłuchaj
00:31 Lech Karabach trener o rywalu.mp3 Lech Poznań - Karabach Agdam. Tak trener Kędziorek opisuje rywala "Kolejorza" w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów (IAR)

Lech Poznań - Karabach Agdam. Maciej Kędziorek ocenił losowanie:

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także