more_horiz
Wiadomości

Andrzej Janisz po raz ostatni skomentował mecz kadry. Robert Lewandowski: będzie mi brakowało tego głosu [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 07:00
Legendarny sprawozdawca Polskiego Radia Andrzej Janisz we wtorek po raz ostatni skomentował spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski. W wyjątkowy sposób po meczu z Belgią pożegnał się z nim Robert Lewandowski. 
Andrzej Janisz we wtorek skomentował swój ostatni mecz reprezentacji Polski
Andrzej Janisz we wtorek skomentował swój ostatni mecz reprezentacji PolskiFoto: Filip Jastrzębski

Reprezentacja Polski przegrała w Warszawie z Belgią 0:1 w swoim czwartym meczu grupy A4 piłkarskiej Ligi Narodów. Biało-Czerwoni nie zdołali się zrewanżować za niedawną porażkę w Brukseli (1:6).

Andrzej Janisz po raz ostatni skomentował mecz reprezentacji Polski

Spotkanie Polska - Belgia (0:1) było ostatnim, jakie redaktor Janisz skomentował w radiowej Jedynce. - Nie powiem państwu do usłyszenia, bo nie będziemy się już słyszeć z meczów reprezentacji Polski. To był już ostatni mecz ze Stadionu Narodowego i dziękuję za te długie, długie lata - powiedział na antenie jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów Polskiego Radia.

- Nie ukrywam, że będzie mi brakowało tego głosu - powiedział kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, który po spotkaniu miał okazję chwilę porozmawiać z Andrzejem Janiszem. W dowód szacunku i sympatii "Lewy" na pożegnanie wyściskał kończącego swoją pracę przy reprezentacji w roli komentatora.

Swoją ostatnią relację z meczu polskiej kadry Andrzej Janisz poprowadził wspólnie z Filipem Jastrzębskim. "Andrzej Janisz skomentował właśnie ostatni mecz w ⁦radiowej Jedynce⁩, a ja miałem zaszczyt mu towarzyszyć. Niesamowity sprawozdawca, ale przede wszystkim niesamowity i jedyny w swoim rodzaju człowiek" - pożegnał starszego kolegę w mediach społecznościowych nasz komentator.

Andrzej Janisz rozpoczął pracę w Polskim Radiu w 1983 roku

"Legendarny komentator przechodzi na emeryturę, a my dziękujemy za te wszystkie lata sportowych emocji! - poinformowano na TT radiowej Jedynki".

Na antenie Polskiego Radia Andrzej Janisz komentował mecze piłkarskie i prowadził wiele kultowych audycji, m.in. "Studio S-13", "Kronika Sportowa" i "Przy muzyce o sporcie". 

10 grudnia 2015 podczas uroczystej gali odebrał nagrodę Złoty Mikrofon "za osiągnięcia w pracy sprawozdawcy sportowego i zaangażowanie w promocję osiągnięć polskiego sportu". W tym samym roku "za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia" został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Posłuchaj
51:47 Polska - Belgia cz. 1 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski relacjonują pierwszą połowę meczu Polska - Belgia (Jedynka)
Posłuchaj
53:04 ​Polska - Belgia cz. 2 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski relacjonują drugą połowę meczu Polska - Belgia (Jedynka)

 "Andrzej Janisz rozpoczął pracę w radiu w tym samym roku w którym się urodziłem. Słuchałem jego komentarzy, kiedy chodziłem do podstawówki. Pomagał mi zacząć pracę. A wczoraj pożegnał się z meczami kadry w radiowej Jedynce w audycji, którą prowadziłem. Dla mnie wyjątkowy człowiek!" - pisze nasz redakcyjny kolega, Tomasz Kowalczyk.

Tak Andrzej Janisz komentował wyniki plebiscytu Złotej Piłki:

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także