MŚ Eugene 2022: Dobek, Borkowski i Sieradzki bez awansu po eliminacjach biegu na 800 m

2022-07-21, 04:14

Patryk Dobek w kwalifikacyjnym biegu na 800 m. Foto: PAP/Adam Warżawa

Brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio Patryk Dobek oraz Mateusz Borkowski i Patryk Sieradzki odpadli w eliminacjach biegu na 800 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene.

>>> Mistrzostwa świata w Eugene w stanie Oregon potrwają do poniedziałku 25 lipca. W USA są nasi sprawozdawcy Cezary Gurjew i Rafał Bała, ich relacji można słuchać na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia

Dobek zajął szóste miejsce w swojej serii z wynikiem 1.46,80, także szósty w swojej był Borkowski - 1.47,61, natomiast Sieradzki dobiegł na siódmej pozycji - 1.48,78.

- Na ostatnich metrach odcięło mi prąd. Czułem, że mam nogi jak balony. Czuję się dobrze, ale brakuje mi trochę świeżości. Może to kwestia aklimatyzacji? - zastanawiał się po biegu przed kamerą TVP Dobek. Gdy rok temu niespodziewanie sięgnął w Tokio po brązowy medal uzyskał czas 1.45,39.

Najszybszy w eliminacjach był Kanadyjczyk Marco Arop - 1.44,56. Przed startem z powodu kontuzji wycofał się posiadacz najlepszego tegorocznego wyniku Brytyjczyk Max Burgin.

Patryk Sieradzki to debiutant w reprezentacji Polski. Startował w drugiej serii, w której zajął siódme miejsce z rezultatem 1:48.78. (IAR) 0:26
+

W trzeciej serii eliminacyjnej wystartował dużo bardziej doświadczony Mateusz Borkowski. Jemu również nie udało się skutecznie finiszować. Był szósty z czasem 1:47.61. (IAR) 0:26
+

W ostatniej serii eliminacyjnej startował Patryk Dobek. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio zajął szóste miejsce z czasem 1:46.80. (IAR) 0:32