more_horiz
Wiadomości

Premier League: trener Manchesteru United wściekły po blamażu. Karny trening "Czerwonych Diabłów"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 16:27
W sobotę piłkarze Manchesteru United skompromitowali się w drugiej kolejce Premier League, ulegając na wyjeździe Brentford aż 0:4. Według "The Timesa", wściekły z powodu takiego wyniku trener "Czerwonych Diabłów" Erik Ten Hag zaordynował swoim podopiecznym karne zajęcia w niedzielę. 
Erik Ten Hag nie może być zadowolony ze swojego początku w roli menedżera Manchesteru United
Erik Ten Hag nie może być zadowolony ze swojego początku w roli menedżera Manchesteru United Foto: Forum/Reuters/DAVID KLEIN

Erik Ten Hag został ogłoszony nowym menedżerem Manchesteru United w kwietniu. Drużynę przejął jednak latem i miał za zadanie poprawić znacząco wyniki "Czerwonych Diabłów", które zajęły dopiero szóste miejsce w Premier League i nie zakwalifikowały się do elitarnej Ligi Mistrzów.

Najgorszy początek trenera od... 101 lat 

Obiecujące wyniki sparingów nie przełożyły się na formę w pierwszych meczach ligowych. Przed tygodniem Manchester United uległ u siebie Brighton&Hove Albion 1:2. Jeśli kibice 18-krotnych mistrzów Anglii liczyli na to, że przegrana z "Mewami" była wypadkiem przy pracy, w sobotę zostali wyprowadzeni z błędu. 

W drugiej kolejce Premier League "Czerwone Diabły" zostały upokorzone przez Brentford. "Pszczoły" wygrały u siebie ze słynnym rywalem aż 4:0, wszystkie gole zdobywając w ciągu pierwszych 36 minut. 

Erik Ten Hag został tym samym pierwszym menedżerem MU od 1921 roku, który przegrał swoje dwa pierwsze mecze w rozgrywkach ligowych. Ostatnim trenerem z tak nieudanym rozpoczęciem pracy był ponad sto lat temu John Chapman. 

Ten Hag wstrząśnie drużyną?

Holenderski szkoleniowiec nie krył rozczarowania po meczu i publicznie krytykował grę swoich podopiecznych. Jak poinformował "The Times", na tym się jednak nie skończyło. 

Choć planowo piłkarze mieli mieć wolne w niedzielę, Ten Hag zarządził karny trening. Zawodnicy musieli więc stawić się w ośrodku szkoleniowym klubu z czerwonej części Manchesteru.

Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować będącą w kryzysie drużynę do meczu w trzeciej kolejce. Łatwo nie będzie, bo 22 sierpnia piłkarze MU podejmą na Old Trafford drużynę Liverpoolu... 

Czytaj także:

Robert Lewandowski

/Twitter/IAR

/empe 

Zobacz także

Zobacz także