more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne ME: Adrianna Sułek wicemistrzynią Europy w siedmioboju. Popis Polki w Monachium!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 22:36
Adrianna Sułek zdobyła srebrny medal w siedmioboju na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Polka w ostatniej konkurencji - biegu na 800 m odrobiła straty i została wicemistrzynią Starego Kontynentu. Paulina Ligarska zajęła dziewiąte miejsce. Złoto po raz drugi w karierze wywalczyła Belgijka Nafissatou Thiam. Brąz wywalczyła Annik Kalin, która poprawiła rekord Szwajcarii - 6515.
Adrianna Sułek podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium
Adrianna Sułek podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium Foto: PAP/Adam Warżawa

Na relacje z mistrzostw Europy zapraszamy do radiowej Jedynki. W Monachium są Cezary Gurjew i Rafał Bała.

Adrianna Sułek rywalizację w Monachium zaczęła od przeciętnego startu na 100 metrów przez płotki, ale już w skoku wzwyż uzyskała świetne 189 centymetrów! Potem błysnęła na rzutni -  pobiła rekord życiowy 14,18 metra w pchnięciu kulą.

W emocjonującym biegu na 200 metrów uzyskała czas 24.54 i spadła na 4. miejsce. Czwartek rozpoczęła ... słabo, od dwóch spalonych skoków, ale potem znów pokazała klasę, zanotowała kolejną życiówkę – 6,55 m w skoku w dal – i wskoczyła na drugą pozycję po pięciu z siedmiu konkurencji!

W kolejnej konkurencki - rzucie oszczepem - Polka znów udowodniła, że jest w wielkiej formie - dwa razy poprawiła życiówkę (42,86 m). Dało to jej drugi wynik, tylko za Ukrainką Julią Łobani w grupie A. 

W grupie B wyniki były jednak lepsze i Polka zajmuje obecnie 3. miejsce. 

Paulina Ligarska posłała oszczep na odległość 43,94 m i jest jedenasta w "generalce" po szóstej konkurencji siedmioboju.

W ostatniej konkurencji - biegu na 800 m Adrianna Sułek zajęła drugie miejsce, co dało jej w klasyfikacji generalnej srebrny medal ME. 

Lekkoatletyczne ME. Adrianna Sułek wicemistrzynią Europy w siedmioboju

Sułek była trzecia po sześciu konkurencjach, ale czasem 2.09,49 wygrała bieg na 800 m i wskoczyła na drugie miejsce. Rekordzistka Polski zdobyła łącznie 6532 pkt.

Złoty medal zdobyła Thiam, która zgromadziła 6628 pkt. Belgijka triumfowała również cztery lata temu podczas ME w Berlinie. Brąz wywalczyła Annik Kalin, która poprawiła rekord Szwajcarii - 6515.

Paulina Ligarska z dorobkiem 6090 pkt została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.


Polacy mają już na koncie siedem medali lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. 


>>> Tabela medalowa 

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022 

Czytaj także:

ME Monachium 2022

Zobacz także

Zobacz także