more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa. Kosta Runjaić nie ma wątpliwości: Legia to najlepszy i największy klub w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2022 14:01
- Legia to najlepszy i największy klub w Polsce. Mamy najlepsze warunki do treningu, wspaniałych kibiców i piękny stadion - powiedział trener "Wojskowych" Kosta Runjaić przed ligowym meczem z Radomiakiem. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 20.30.
Kosta Runjaić jako trener Legii Warszawa
Kosta Runjaić jako trener Legii WarszawaFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

W obecnym sezonie Ekstraklasy Legia Warszawa pod wodzą Kosty Runjaica ma na swoim koncie cztery zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę, co daje jej pozycję wicelidera. Nowy szkoleniowiec "Wojskowych" podczas konferencji prasowej przed meczem z Radomiakiem wypowiedział się na temat pobytu w stolicy. 

Kosta Runjaić: Legia to najlepszy i największy klub w Polsce

- Legia powinna znajdować się w czubie tabeli Ekstraklasy. Legia to najlepszy i największy klub w Polsce. Mamy najlepsze warunki do treningu, wspaniałych kibiców i piękny stadion. Powinniśmy, a nawet musimy należeć do najlepszych klubów ligi. Z drugiej strony wiemy, że w piłce nożnej każdy sezon to nowy rozdział. Wyciągnęliśmy dużo nauki z ostatnich rozgrywek. Wiemy, co mamy robić. Musimy cały czas podtrzymywać nasze zaangażowanie i energię. Tylko tak możemy mówić o rozwoju. Ekstraklasa to silna liga, każdy może pokonać każdego. Wszyscy czynią postępy, ale to my musimy sprostać tym wszystkim wymaganiom. Nie tylko jako drużyna, ale przede wszystkim jako klub w całości. To złożony proces, ale my chcemy w tym momencie skupić się na najbliższym spotkaniu. Do mistrzostwa jeszcze daleka droga - przyznał Niemiec, który odniósł się do aspiracji stołecznego klubu. 

"Czuję jedność w zespole"

Były opiekun między innymi Pogoni Szczecin skomentował również ruchy transferowe, które poczyniono przy Łazienkowskiej. 

- Trafiłem do Legii dość późno. Od razu chciałem zaznajomić się z polityką transferową klubu. Zasadniczo jestem zadowolony z poczynionych ruchów. Wspólnie staraliśmy się, aby zapewnić klubowi drużynę na odpowiednim poziomie. Mamy dobrą mieszankę zawodników. Są gracze z charakterem, osobistości. Czuję jedność w zespole. Mamy świetny sztab, bardzo dobrą młodzież. Dołączył także do nas Carlitos, który jest bardzo ważnym ogniwem. Jeżeli drużyna chce odnosić sukcesy, to potrzebuje bramkostrzelnego napastnika. W zespole mamy także Blaza Kramera, który w przyszłym tygodniu powinien wznowić treningi z drużyną. Mamy w kadrze piłkarzy, którzy nie pokazali jeszcze pełni umiejętności. Z tygodnia na tydzień będą coraz lepsi. Ja zasadniczo nigdy nie jestem w pełni zadowolony. Skupiamy się już na jutrzejszym meczu. Do połowy listopada naszym celem jest zdobycie wszystkich możliwych punktów. W listopadzie usiądziemy i zastanowimy się, co dalej robić - zaznaczył. 


Mecz Legia Warszawa - Radomiak Radom odbędzie się w piątek 2 września o godz. 20.30. 

Liderem Ekstraklasy jest Wisła Płock (16 pkt) przed Legią (14 pkt) i Rakowem Częstochowa (13 pkt). Tytułu broni Lech Poznań


Czytaj także:

red/Legia.com

Zobacz także

Zobacz także