more_horiz
Wiadomości

PGE Ekstraliga: prezes Motoru Lublin potwierdził. Bartosz Zmarzlik w zespole mistrza Polski!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2022 09:55
Po zdobyciu drużynowego mistrza Polski prezes Motoru Lublin potwierdził, że od przyszłego sezonu w barwach lublinian jeździł będzie indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. 
Bartosz Zmarzlik podczas meczu żużlowego w PGE Ekstralidze
Bartosz Zmarzlik podczas meczu żużlowego w PGE EkstralidzeFoto: Shutterstock.com/Konrad Swierad

Po 12 sezonach spędzonych w Stali Gorzów jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców Bartrosz Zmarzlik - taka wiadomość pojawiła się w lipcu br., kiedy prezes gorzowskiego klubu Waldemar Sadowski potwierdził odejście najlepszego żużlowca w Polsce

PGE Ekstraliga. Bartosz Zmarzlik w Motorze Lublin, prezes mistrza Polski potwierdził

Od dawna spekulowano, gdzie od przyszłego sezonu będzie jeździł indywidualny mistrz świata. Nikt nie miał wątpliwości, że będzie to właśnie nowy mistrz Polski - Motor Lublin. Informację potwierdził w końcu prezes lublinian. 

- Ten sezon należał do Motoru Lublin. Udało się zdobyć pierwszy historyczny tytuł. Spełniłem swoje marzenie i spełniam kolejne. Myślę, że w następnym sezonie Motor będzie jeszcze mocniejszy. Nad tym transferem pracowałem kilka lat i udało się. Mamy z Bartkiem dobre relacje - mówił na antenie "Canal+ Sport 5" Jakub Kępa, prezes Motoru. 

Zmarzlik ma za sobą kapitalny sezon, w którym zdobył mistrzostwo świata, sięgnął po tytuł na krajowym podwórku i zdobył srebrny medal DMP. 

W tym sezonie o mistrzostwo PGE Ekstraligi walczyły zespoły Stali Gorzów i Motoru Lublin. W dwumeczu lepsi okazali się lublinianie, którzy po raz pierwszy w historii sięgnęli po tytuł DMP. Brązowy medal z kolei zdobył Włókniarz Częstochowa

Czytaj także:

red/Kurier Lubelski/Canal+ Sport 5

Zobacz także

Zobacz także