more_horiz
Wiadomości

LE piłkarzy ręcznych: Azoty Puławy wygrały z RK Nexe. Faza grupowa coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 22:43
Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali z chorwackim RK Nexe Našice 32:26 (16:12) w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Najwięcej bramek dla gospodarzy - po 5 - rzucili Kelian Janikowski i Rafał Przybylski.
Zawodnik Azotów Puławy Ignacio Valles Becerra (L) i Luka Moslavac (P) z RK Nexe Nasice z Nexe Nasice podczas meczu 2. rundy kwalifikacji EHF Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych
Zawodnik Azotów Puławy Ignacio Valles Becerra (L) i Luka Moslavac (P) z RK Nexe Nasice z Nexe Nasice podczas meczu 2. rundy kwalifikacji EHF Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznychFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Wprawdzie podopieczni Roberta Lisa do rewanżowego spotkania przystąpią za tydzień z sześciobramkową zaliczką, ale po wtorkowym meczu pozostaje pewien niedosyt, bo jeszcze na niespełna trzy minuty przed końcową syreną ta przewaga wynosiła dziewięć bramek (32:23).

Azoty Puławy o krok od fazy grupowej Ligi Europejskiej

Początkowy kwadrans stał pod znakiem bardzo wyrównanej gry i na gola jednej drużyny druga też odpowiadała trafieniem. Tak było do stanu 7:7. Wówczas po bramkach Keliana Janikowskiego i Borisa Zivkovica puławianie objęli dwubramkowe prowadzenie i wynik remisowy już do końca nie pojawił się na tablicy.

Na przerwę gospodarze schodzili, wygrywając 16:12, ale na początku drugiej połowy ta różnica zmalała do dwóch bramek (17:15). Później jednak uwidoczniła się wyraźniejsza przewaga Azotów.

W ostatnich trzech minutach Chorwaci zdobyli trzy gole, a miejscowi nie potrafili wykorzystać nawet rzutu karnego.

Rewanż za tydzień w Chorwacji.

Posłuchaj
00:21 Kowalczyk.mp3 Rozgrywający Azotów Bartosz Kowalczyk cieszył się, że po dwóch porażkach w Superlidze jego zespół pokazał w spotkaniu pucharowym znacznie lepszą dyspozycję (IAR)

Posłuchaj
00:23 Trener Azoty.mp3 Trener Puławian Robert Lis podkreśla jednak, że jego podopieczni mierzyli się z klasowym przeciwnikiem (IAR) 

AZOTY PUŁAWY - RK NEXE 32:26 (16:12)

Azoty Puławy: Wojciech Borucki, Walentyn Koszowy - Boris Zivkovic 3, Kacper Adamski 2, Rafał Przybylski 5, Marek Marciniak 5, Jan Antolak, Iwan Burzak 3, Kelian Janikowski 5, Dawid Fedeńczak 2, Piotr Jarosiewicz 2, Kamil Konieczny 2

Bramki dla RK Nexe zdobyli: Fahrudin Melic 7, Iwan Srsen 6, Janko Kevic 5, Marin Jelinic 2, Luka Moslavac 2, Mario Tomik 2, Tomislav Severec 1, Gianfranco Pribetic 1


Czytaj także
:

red/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także