more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk. "Portowcy" zagrają na nowym stadionie!

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 10:33
W sobotę w ramach 11. kolejki Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Będzie to pierwszy mecz "Portowców" na nowym Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera.
Przebudowany Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Pierwszy mecz Pogoń zagra z Lechią Gdańsk w ramach 11. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy
Przebudowany Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Pierwszy mecz Pogoń zagra z Lechią Gdańsk w ramach 11. kolejki piłkarskiej EkstraklasyFoto: PAP/Marcin Bielecki

Weekend będzie szczególny dla kibiców Pogoni Szczecin, którzy mecz z Lechią Gdańsk obejrzą na nowym 21-tysięcznym obiekcie. Przebudowa Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera przy ul. Karłowicza 28 trwała od wiosny 2019 roku. Po ponad dwóch latach "Portowcy" zagrają mecz Ekstraklasy w nowych realiach.

Otwarcie Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera. Pogoń Szczecin zagra z Lechią Gdańsk

Od lat 50. do 1989 roku stadion był własnością klubu MKS Pogoń Szczecin. Obecnie należy do gminy Miasto Szczecin, a zarządza nim Pogoń Szczecin S.A. Jeszcze do 2017 roku był największym stadionem, na którym rozgrywano mecze polskiej Ekstraklasy.

Po 10. kolejkach Ekstraklasy Pogoń Szczecin zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do lidera Legii Warszawa traci dwa "oczka".

W tym sezonie "Portowcy" rywalizowali jeszcze w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA, ale odpadli z duńskim Broendby. 

Początek meczu Pogoń - Lechia w sobotę 1 października o godz. 20.30. Przedmeczowe atrakcje związane z otwarciem nowego stadionu rozpoczną się godzinę przed pierwszym gwizdkiem. 


Czytaj także
:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także