Ekstraklasa: Raków pokonał Miedź. "Medaliki" wracają na fotel lidera

2022-10-10, 20:02

Raków pokonał Miedź w meczu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Foto: PAP/Waldemar Deska

Raków pokonał w Częstochowie Miedź 1:0 w meczu 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramkę dla "Medalików" strzelił z rzutu wolnego Ivi Lopez, który jeszcze przed przerwą musiał zejść z boiska z powodu kontuzji.

Szybki i efektowny cios Rakowa

"Medaliki" rozpoczęły spotkanie w Częstochowie od mocnego uderzenia. W 2. minucie Ivi Lopez stanął przed dużą szansą na pierwsze trafienie w meczu, bowiem gospodarze otrzymali rzut wolny w odległości około dwudziestu metrów od bramki.

Hiszpański zawodnik podszedł do piłki, po czym precyzyjnym strzałem wyprowadził Raków na prowadzenie. Nieco później musiał jednak opuścić murawę ze względu na uraz.

Wcześniej do wyrównania doprowadzić mogła Miedź po tym, jak w rękę w polu karnym został trafiony Arsenić, jednak arbiter cofnął decyzję o "jedenastce" po konsultacji z VAR.

Kovacević naprawił swój błąd

Dominacja Rakowa w drugiej połowie została przerwana po zrywie Obiety w 73. minucie. Piłkarz Miedzi padł na murawę w polu karnym po starciu z Kovaceviciem. Po analizie VAR werdykt był jasny - rzut karny.

Do piłki podszedł Henriquez, który uderzył w prawy dolny róg bramki, jednak bośniacki golkiper popisał się świetną interwencją i naprawił swój błąd sprzed kilku minut.

W końcówce meczu drużyna gości próbowała znaleźć drogę do bramki gospodarzy, jednak nie przełożyło się to na trafienie. W doliczonym czasie gry drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartkę obejrzał Naveda.

Szkoleniowiec gospodarzy Marek Papszun był zadowolony z wyniku jego drużyny (IAR) 0:21