more_horiz
Wiadomości

Rajd Katalonii: Kajetanowicz i Szczepaniak zaczynają walkę o mistrzostwo świata WRC 2

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 10:58
W Hiszpanii rozpoczyna się przedostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Świata, asfaltowy Rajd Katalonii. W czwartkowy wieczór na ceremonii startu pojawili się Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy walczą o tytuły w kategorii WRC 2. Polacy odbyli na miejscu dwudniowe testy samochodu, a w czwartek pokazali dobre tempo na oficjalnym odcinku testowym przed rajdem. 
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak mają za sobą dwudniowe testy na asfaltowych odcinkach Rajdu Katalonii
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak mają za sobą dwudniowe testy na asfaltowych odcinkach Rajdu Katalonii Foto: kajto.pl
  • Liderem klasyfikacji generalnej jest Andreas Mikkelsen, jednak Norweg nie startuje w Rajdzie Katalonii. Nie będzie mógł też wziąć udziału w Rajdzie Japonii
  • Limitu startów nie wykorzystał natomiast Kajetan Kajetanowicz, który może wystartować zarówno w Katalonii, jak i w Japonii
  • "Kajto" traci do prowadzącego Norwega 13 punktów 

— Wracamy na asfalty i myślę, że odrobiliśmy pracę domową. ORLEN Rally Team jak zawsze ciężko pracował, by po półrocznej przerwie dobrze przygotować się do rywalizacji na tej nawierzchni. Reagowanie i dostosowywanie się do nieprzewidzianych sytuacji zawsze było naszym atutem i nie inaczej jest teraz. Jestem więc spokojny, mimo że pogoda może tutaj płatać figle na każdym kroku. Przekonaliśmy się już o tym na odcinku testowym, który był bardzo mokry i deszczowy, ale my pojechaliśmy go dobrym tempem i jestem z tego zadowolony. Mamy liczną i wymagającą obsadę, dlatego wiem, że nie będzie łatwo. Jak zawsze będziemy dawać z siebie wszystko i cieszyć się jazdą, a potem zobaczymy. Trzymajcie kciuki! — wypowiedział się Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy. 

Na czele WRC 2 widnieje Andreas Mikkelsen, który wykorzystał już limit siedmiu startów i ma 109 punktów. Kajetanowicz traci do niego 13 oczek i może punktować zarówno w Hiszpanii, jak i kończącej sezon Japonii — podobnie jak trzeci Emil Lindholm (89 pkt.).

W walce o podium jest jeszcze Yohan Rossel (80 pkt.), dla którego Hiszpania będzie ostatnim startem. Francuz nie ma już jednak szans na mistrzostwo, które rozstrzygnie się w norwesko-polsko-fińskiej walce. 

Rajd Katalonii liczy blisko 300 kilometrów rywalizacji podzielonej na dziewiętnaście odcinków specjalnych. Pierwszy etap rozegrany zostanie w piątek i złożony będzie z czterech dwukrotnie pokonywanych odcinków specjalnych, przedzielonych przerwą serwisową: OS 1/5 Els Omells - Maldà (11,05 km), OS 2/6 Serra de la Llena (11,79 km), OS 3/7 Les Garrrigues Altes (22,64 km) i OS 4/8 Riba-roja (13,89 km). Kolejne etapy zaplanowano na sobotę i niedzielę. 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, Grupa Sikora oraz SJS Driving Experience.

Czytaj także:


/empe, inf. prasowa 

Zobacz także

Zobacz także