more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: przejęcie Warty Poznań unieważnione. "Wracamy do punktu wyjścia"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 18:20
Występująca w Ekstraklasie Warta Poznań poinformowała, że właścicielem pakietu większościowego klubu nadal pozostaje Bartłomiej Farjaszewski. Przejęcie klubu przez spółkę DD12 Lab zostało unieważnione.
Piłkarze Warty Poznań podczas meczu Ekstraklasy
Piłkarze Warty Poznań podczas meczu EkstraklasyFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Jeszcze w sierpniu 2022 roku spółka DD12 Lab miała przejąć większościowy pakiet akcji Warty Poznań S.A. Teraz klub wydał w tej sprawie komunikat. 

Przejęcie Warty Poznań unieważnione

- Na początku sierpnia 2022 roku nowym większościowym udziałowcem Warty Poznań została spółka DD12 Lab. Nabywca pakietu inwestorskiego zapowiedział skupienie szerszego grona biznesowego wokół najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski i dalszy rozwój klubu. Jednym z elementów transakcji była umowa sponsoringowa pomiędzy Wartą Poznań, a firmą Space Digital Group Sp. z o.o. Niestety, do dziś umowa ta nie została zrealizowana. W tej sytuacji władze klubu zostały zmuszone do podjęcia decyzji o uznaniu transakcji przejęcia Warty Poznań przez spółkę DD12 Lab za niebyłą - czytamy. 

Do sprawy przejęcia odniósł się sam Farjaszewski. - Cała operacja oparta była na kilku elementach składowych, z których najważniejszym aspektem w wymiarze finansowym było zawarcie umowy sponsoringowej ze spółką Space Digital Group. Niestety, firma nie wywiązała się ze swoich zobowiązań, mimo że kilkukrotnie, w dobrej wierze, zgadzaliśmy się na przesunięcie terminu realizacji świadczeń - przyznał, cytowany na oficjalnej stronie Warty Poznań. 

Co z finansami klubu?

Właściciel pakietu większościowego "Zielonych" skomentował również sytuację finansową klubu z Wielkopolski. 

- Klub ma uregulowaną sytuację w zakresie zobowiązań pracowniczych oraz publiczno-prawnych. Wynagrodzenia realizowane są zgodnie z planem i tak też będzie w najbliższych miesiącach. Największym wyzwaniem znów jednak staje się ustabilizowanie struktury przychodowej, aby możliwy był dalszy rozwój klubu. Wracamy więc do punktu wyjścia, czyli momentu, gdy szukaliśmy dla Warty Poznań inwestora lub inwestorów - stwierdził. 

Warta Poznań zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 26 punktów. 

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<< 

Czytaj także:

red/Wartapoznan.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także